FinExpert.e15.cz

GE MONEY BANK: Komentář k hospodářským výsledkům GE za 4.čtvrletí a celý rok 2007

Leslaw Kuzaj, regionální ředitel GE pro střední Evropu k výsledkům říká:

„Rok 2007 byl pro nás velice úspěšný, a to jak globálně, tak i ve střední Evropě (CE), tedy regionu, za který odpovídám. Ve srovnání s rokem 2006 výrazně vzrostly naše tržby ve středoevropských zemích – vykázali jsme silný dvojciferný růst. Dosažené výsledky jsou tím nejlepším důkazem toho, že technologie a finanční řešení, která společnost GE nabízí, dokonale odpovídají potřebám zákazníků v rychle se rozvíjejícím a rostoucím středoevropském regionu.

Dovolte mi uvést dva příklady: prodeje technologií pro obnovitelné zdroje energie jako např. pro větrné elektrárny zaznamenaly výrazný úspěch v Polsku, zatímco technologie pro zpracování biomasy se ukázaly jako obrovský hit v Maďarsku. Země středoevropského regionu potřebují jednak budovat a modernizovat svou infrastrukturu, zvyšovat energetickou výkonnost a musí také usilovat o splnění limitů emisí CO2 stanovených Evropskou komisí – ekologické produkty vyvíjené společností GE jim mohou významně pomoci dosáhnout všech těchto cílů.

V uplynulém roce jsme také výrazně zvýšili svou přítomnost v regionu, kde již dnes zaměstnáváme 25,000 lidí. Uskutečnili jsme akvizici českého výrobce turbovrtulových leteckých motorů Walter Engines; další akvizicí jsme posílili naši bankovní divizi v Polsku a rozšířili jsme operace divize GE Healthcare v Maďarsku. Vedle toho bych také chtěl připomenout, že společnost GE vystupuje v rámci střední Evropy jako sociálně odpovědná společnost, jež se cítí být partnerem regionu, v němž působí.

Jsme velice spokojeni s výsledkem dialogů, které jsme vedli se svými partnery na regionální úrovni – tématem těchto rozhovorů byly globální problémy a hledání možností, jak na ně reagovat v rámci celého regionu. Globálním klíčovým trendům jsme se začali věnovat v roce 2006 v Polsku a pokračovali jsme regionální konferencí o energetice, kterou jsme ve spolupráci se šesti Americkými obchodními komorami uspořádali v Maďarsku v loňském roce. A co čekáme v roce 2008? Pevně doufám, že to nejlepší je teprve před námi.“

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená