FinExpert.e15.cz

GE MONEY BANK: Češi by mohli bohatnout rychleji

Nejvyšší zhodnocení úspor nabízí v současnosti termínované vklady.

Přestože je úročení spořicích a zejména pak termínovaných vkladů výrazně vyšší než v případě zůstatků na běžných účtech, využívají je Češi výrazně méně. Peníze nechávají ležet ladem, a to i v případě, že disponují vyššími částkami než běžně potřebují k pokrytí svých pravidelných výdajů. Zatímco běžný účet má téměř každý dospělý člověk, spořicí účet využívá stěží 40 % lidí a termínovaný vklad nemá ani desetina obyvatel ČR. Pokud šetří, preferují Češi stavební spoření, přestože jim to znemožní s penězi nakládat nejméně 6 let. Vyplynulo to z průzkumu GE Money Bank, který se letos v létě uskutečnil v České republice, Rusku, Lotyšsku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku.

„V tom, jak hospodaří s penězi, dopadli Češi v průzkumu nejlépe ze sledovaných národů, ale stále mají velký prostor ke zlepšení. To se týká především nakládání s úsporami. Mnohdy je nechávají ležet na běžných účtech namísto využití spořicích produktů s řádově vyšším zhodnocením,“ říká Ondřej Lokvenc, manažer depozit a platebních karet GE Money Bank, a dodává: Tříletý termínovaný vklad v GE Money Bank je nyní úročen 4 % ročně, tedy 12 % za celé tříleté období. Ponecháním úspor na běžném účtu se tak lidé zbytečně připravují o nemalé peníze.“

Termínované vklady jsou v těchto dnech nejvýhodnějším bezpečným způsobem zhodnocování volných peněžních prostředků. Jejich úročení je vyšší než u spořicích účtů. Je to odměna za závazek ponechat peníze v bance po předem stanovenou dobu. Roční úrokové sazby termínovaných vkladů u GE Money Bank dosahují v současnosti až 4 %, což je nejvíce na českém trhu.

„Pokud bych se měl dnes rozhodnout, kam uložit své úspory tak, abych bezpečně dosáhl maximálního zhodnocení, preferoval bych jednoznačně termínovaný vklad. Na rozdíl od spořicího účtu mi garantuje neměnný úrok po předem stanovanou dobu, a to je v časech očekávaného poklesu tržních úrokových sazeb nezanedbatelná výhoda. Z interních statistik navíc víme, že většina klientů své úspory nevybírá po roce či po dvou, ale po mnohem delší době. I proto bych doporučil dát přednost termínovanému vkladu před flexibilním, ale také méně úročeným spořicím účtem,“ dodává Lokvenc.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená