FinExpert.e15.cz

GE MONEY AUTO: v roce 2007 profinancovala automobily v pořizovací ceně 8,7 mld. korun

Počet financovaných nových vozů se meziročně zvýšil o 80 %.

Společnost GE Money Auto v roce 2007 poskytla finance na nákup 38 489 automobilů v souhrnné pořizovací ceně 8,7 mld. korun, což je o 17 % větší částka než v předchozím roce. GE Money Auto tak nadále financuje nejvíce vozů v České republice. Výrazný 80% nárůst zaznamenala především v kategorii nových vozů, přičemž trh roste o 12 %. Tradičně nejvyužívanějším produktem je spotřebitelský úvěr autoCREDIT, jehož prostřednictvím financovalo vůz 84 % všech klientů GE Money Auto.

„Rostoucí kupní síla Čechů se projevuje i v oblasti financování vozidel. Lidé si pořizují dražší automobily, skládají větší akontaci a jsou ochotni platit vyšší měsíční splátky,“ komentoval výsledky Milan Beutl, generální ředitel GE Money Auto, a dodal: „Tento vývoj se projevuje také zvýšeným zájmem o nové automobily, kterých jsme loni financovali více než 6 tisíc.“

Průměrná pořizovací cena nových vozů byla u GE Money Auto vloni 420 tisíc korun, u ojetých více než 190 tisíc korun. Průměrně lidé skládají akontaci kolem 30 % a dobu splácení si volí kolem čtyř let. „V případě značek aut lidé dávají dlouhodobě přednost tuzemské Škodě, u ojetých navíc často volí také Ford,“ uvedl Milan Beutl. „Nové vozy přitom kupují především firmy a podnikatelé, ojeté spíše občané,“ dodal.

GE Money Auto je známá zejména flexibilitou, rychlostí a jednoduchostí služeb. K vyřízení úvěru či leasingu klientovi stačí většinou dva běžné doklady – občanský a řidičský průkaz. „Žádost o financování automobilu je v 90 % případů vyřízena do 15 minut,“ doložil rychlost GE Money Auto Milan Beutl. GE Money Auto byla rovněž jedna z prvních společností na trhu, která svým klientům začala nabízet vždy něco navíc. „V loňském roce tak naši klienti odjeli v autech vybavenýchtéměř 16 tisíci DVD přehrávači nebo více než 10 tisíci navigacemi,“ doplnil Milan Beutl. GE Money Auto se tak stala zřejmě největším odběratelem těchto výrobků v České republice.

GE Money Auto se specializuje na financování nových a ojetých automobilů a nabízí jak účelové spotřebitelské úvěry (autoCREDIT, motoCREDIT), tak leasingové produkty. Její klienti mohou také využívat věrnostní Program plus, díky kterému získají při financování dalšího vozu výrazné cenové zvýhodnění a CCS kartu s kreditem 2000 korun. Své služby GE Money Auto poskytuje v široké síti více než 2000 spolupracujících provozoven po celé České republice.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená