FinExpert.e15.cz

GE Capital Bank zahájí výplatu vkladů klientům Union banky 17. května

Fond pojištění vkladů obdržel souhlas Ministerstva financí České republiky a České národní banky se zahájením výplat klientům Union banky ve smyslu zákona o bankách. Na tomto základě vyhlašuje zahájení výplat na 17. květen 2003. Výplaty budou prováděny GE Capital Bank prostřednictvím jejích obchodních míst.

 

„GE Capital bank stanoví provozní podmínky tak, aby došlo k hladkému zvládnutí výplat v co nejkratší době. Fond pojištění vkladů konstatuje, že má zajištěn dostatek finančních prostředků k uspokojení nároků všech oprávněných osob. Další informace lze získávat průběžně na internetových stránkách Fondu pojištění vkladů (www.fpv.cz) a na vývěskách GE Capital Bank a Union banky,“ uvedl Karel Bidlo, místopředseda správní rady Fondu pojištění vkladů.

 

GE Capital Bank zahájí výplatu vkladů klientům Union banky v sobotu 17. května na svých vybraných obchodních místech, která jsou nejblíže obchodním místům Union Banky.

 

„Snahou GE Capital Bank je, aby výplata pojištěných vkladů proběhla co nejrychleji a byla pro klienty Union banky co nejednoduší, proto jsme přišli s návrhem na výplatu vkladů i v sobotu, kdy speciálně pro klienty Union banky otevřeme naše vybraná obchodní místa,“ řekl Gerard Ryan, generální ředitel GE Capital Bank. „Připravili jsme proces výplaty pojištěných vkladů tak, aby klienti Union banky byli uspokojeni, a současně nedošlo k narušení běžného provozu obchodních míst pro klienty GE Capital Bank.“

 

Klienti Union banky mají dle zákona nárok na výplatu 90 % svého vkladu, maximálně však 25000 euro. GE Capital Bank nabídne těmto klientům (fyzickým osobám) hotovostní nebo bezhotovostní způsob (převodem na zvolený účet) výplaty celé částky, na kterou budou mít podle zákona nárok. Komerčním klientům (právnickým osobám) Union Banky bude celá částka vyplacena vždy bezhotovostně převodem na zvolený účet.

 

Výplaty pojištěných vkladů fyzickým osobám budou vázány na rodné číslo, a tedy klientům bude stačit k výplatě pouze doklad totožnosti; u právnických osob budou výplaty vázány na IČO a tedy k výplatě bude zapotřebí výpis z obchodního rejstříku ne starší jednoho měsíce.   Vklady budou vyplaceny pouze majitelům vkladu (tedy nikoli disponentům). Pokud se majitel vkladu rozhodne pověřit k převzetí výplaty jinou osobu, bude povinen ji vybavit specifickou notářsky ověřenou plnou mocí.

 

O přesném způsobu a místě výplaty budou jednotliví klienti Union Banky upozorněni včas dopisem od GE Capital Bank. Souhrnné informace o výplatě vkladů budou klientům také k dispozici na všech 188 obchodních místech GE Capital Bank a jejích webových stránkách www.gecapital.cz. Zde najdou klienti i přehled všech obchodních míst GE Capital Bank.

 

Informace o výplatě budou klientům Union Banky samozřejmě k dispozici také na vývěsce na všech zavřených obchodních místech Union Banky.

 

 

Zdroj: TZ GE Capital bank

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená