FinExpert.e15.cz

Fujitsu Siemens Computers a Egenera podepsali exkluzivní strategickou alianci

PRIMERGY BladeFrame přináší koncept dynamického datového centra v kostce

Mnichov, 14. září 2005 – Společnost Fujitsu Siemens Computers, přední evropský poskytovatel IT, dnes oznámila uzavření exkluzivní OEM strategické aliance se společností Egenera. Uzavřená aliance má přinést do dynamických datových center (Dynamic Data Center – DDC) další stupeň flexibility a ekonomické efektivity. Abychom našim zákazníkům přinesli možnost účinněji pracovat s informačními technologiemi, integruje společnost Fujitsu Siemens Computers do své řady serverů PRIMERGY oceněné řešení Egenera® BladeFrame®.

Strategická aliance  má hodnotu 240 milionů eur a uzavírá se na dobu přibližně tří let. V platnost vstupuje okamžitě a je platná v Evropě, Středním východě a v Africe (region EMEA). Podepsáním této dohody se Fujitsu Siemens Computers stává výhradním dodavatelem systémů PRIMERGY BladeFrame v regionu EMEA. Ve čtvrtém čtvrtletí kalendářního roku 2005 začne prodej systémů PRIMERGY BladeFrame v Německu, Itálii, Švýcarsku, Belgii a Velké Británii. V prvním čtvrtletí kalendářního roku 2006 pak bude uvedené řešení dostupné ve všech zbývajících zemích regionu EMEA. Mimo začlenění nového modelu do rodiny serverů PRIMERGY přináší úmluva i systém pro budoucí společný výzkum, vývojovou spolupráci a testování těchto řešení. Společnost Fujitsu Siemens Computers současně získala křeslo v poradním výboru společnosti Egenera pro technologie.

„Tato dohoda je přirozeným rozšířením našeho konceptu dynamického datového centra a strategie TRIOLE. Vize společností Fujitsu Siemens Computers a Egenera ohledně dynamických datových center (DDC) se velmi vhodně doplňují. Spolu s našimi ověřenými produkty pro podniková řešení IT, jako je například FlexFrame pro mySAP Business Suite®, se tyto vize stávají realitou,“ uvedl Dr. Joseph Reger, Chief Technology Officer Fujitsu Siemens Computers. „Naši zákazníci požadují řešení, která jim pomohou vytvářet a nasazovat datová centra tak, aby byla podporou pro všechny jejich obchodní cíle. Systém PRIMERGY BladeFrame s sebou přináší technologii široce využívanou v datových centrech po celém světě, a rozšiřuje tak působnost DDC. Možnost spolupracovat na dynamických datových centrech se společností Egenera vítáme. Egenera má jasnou a ucelenou vizi a zároveň již provedla v tomto segmentu velmi rozvinuté, moderní realizace. Předpokládáme, že aliance bude přínosem pro všechny naše zákazníky v regionu EMEA.“

„Dnešní ujednání s Fujitsu Siemens Computers jen potvrzuje naši strategii růstu prostřednictvím strategických aliancí a geografické diverzifikace,“ uvedl Bob Dutkowsky, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Egenera. „Hledali jsme mezi předními společnostmi na trhu IT silného partnera, který by sdílel naše vize a měl silné zázemí pro distribuci našich produktů zákazníkům v regionu EMEA. Nadto tento kontrakt poskytuje základnu pro společný výzkum a vývoj, což přinese výhody nejenom oběma společnostem, ale zejména našim zákazníkům. Jsme potěšeni, že společnost formátu Fujitsu Siemens Computers si vybrala za technologického partnera firmu Egenera. Společně přineseme novou generaci technologie datových center našim zákazníkům.“

Rozšířením nabídky o PRIMERGY BladeFrame společnost Fujitsu Siemens Computers otevírá svým zákazníkům další cestu k dynamickým datovým centrům. Dynamická datová centra jsou navržena tak, aby podnikům pomáhala zvyšovat schopnost reagovat na tržní příležitosti; zajišťují centrální správu podnikových infrastruktur za účelem řízení nákladů a zvyšování výnosů z investic. Dynamická datová centra jsou schopna podpořit organizace zvýšenou flexibilitou, vyšším aplikačním výkonem a také efektivním využíváním zdrojů.

Zákazníci v současné době provádějí hodnocení a integraci dynamických IT řešení navržených s cílem snížit provozní náklady, zjednodušit procesy a zvýšit flexibilitu komerčního využití svých aplikací. Společnost Fujitsu Siemens Computers, která stála u zrodu inovativních dynamických IT řešení jako je FlexFrame, nyní zvyšuje úroveň virtualizace. Pro své zákazníky zajišťuje dvě doplňkové cesty k dynamickému IT: FlexFrame pro infrastruktury specifické pro ISV, jako například SAP, a PRIMERGY BladeFrame pro aplikace heterogenních prostředí.

Řešení PRIMERGY BladeFrame postavené na procesorech Intel XEON™ a AMD Opteron™ je novým typem podnikového serverového řešení, které vytváří fond anonymních, zaměnitelných serverových uzlů. Toto řešení odděluje jednotlivé části, jež tento fond tvoří – procesory, sítě, disková pole – a pracuje s virtuálními servery. V důsledku toho je hardware tvořící server  ve své podstatě nezávislý na operačním systému (Linux nebo Windows) nebo aplikačním softwaru. PRIMERGY BladeFrame je dynamicky využitelný serverový fond, ve kterém jsou jednotlivé počítačové uzly redukovány na procesor a zdroj paměti (neboli servery bez statutu – stateless) a využívají sdílená virtuální vstupně/výstupní rozhraní pro LAN/SAN přepínače mapované integrovaným PAN (Processing Area Network) Manager™ softwarem.

Společnost Fujitsu Siemens Computers se stává jediným prodejcem řešení PRIMERGY BladeFrame v Evropě, na Středním východě a v Africe (region EMEA). Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2005 společnost Fujitsu Siemens Computers svým zákazníkům nabídne dva různé modely. Řešení PRIMERGY BladeFrame BF 400 slučuje až 96 serverových x86 procesorů běžících na operačním sytému Linux® nebo Microsoft® Windows. Systém se skládá z šasi, které obsahuje až 24 bladových serverů, redundantní centrální řadiče, redundantní integrované přepínače, redundantní vysokorychlostní propojky a software PAN Manager. Vstupní model PRIMERGY BladeFrame BF 200 obsahuje až šest bladových serverů.

 

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená