FinExpert.e15.cz

Flexi: Pojistěte si invaliditu – můžete dostat dvakrát víc

Praha 15. září 2014

Pojišťovna České spořitelny vyplatí dvakrát víc klientovi, který se v důsledku úrazu stane plně invalidním. Speciální akce se týká každého, kdo si v období od 15. září 2014 do 30. listopadu 2014 sjedná FLEXI životní pojištění s rizikem invalidity III. stupně. Pojišťovna tak pokračuje v upozorňování na závažné životní situace. Akci tentokrát podpoří také reklamou v televizi a na internetu.

Pojišťovna České spořitelny přichází v letošním roce již s třetí akcí podobného charakteru. Předchozími dvěma kampaněmi pojišťovna podpořila sjednání rizik velmi vážných onemocnění a trvalých následků způsobených při dopravní nehodě. Nyní upozorňuje na podceňované riziko invalidity a do 30. 11. 2014 motivuje klienty, aby se na něj pojistili za zvýhodněných podmínek. Když se v důsledku úrazu stanou plně invalidními, dostanou dvojnásobek sjednané pojistné částky, maximálně o jeden milion více. 

„Invalidita třetího stupně je stav, ve kterém je naše schopnost pracovat snížena o více než 70 %. Trvalé následky takového rozsahu nám může způsobit jak ošklivý pád na lyžích, tak vážná dopravní nehoda,“ popisuje důvody přiznání třetího stupně invalidity Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Náklady na nákup auta, na úpravu bydlení na bezbariérové, na speciální rehabilitační pomůcky i na léčbu se snadno mohou vyšplhat k milionu korun. V takovou chvíli se pojistka hodí.“ 

Každá pátá státem přiznaná invalidita třetího stupně je u mladých lidí do 25 let způsobená úrazem. Takový člověk má jen malou šanci na plnohodnotné uplatnění v životě. Navíc vyměřený invalidní důchod nikdy nestačí na všechny potřebné výdaje jednotlivce. FLEXI životní pojištění umí pojistit spolu se třetím stupněm invalidity také první a druhý stupeň a potřebu dlouhodobé péče ve stupni závislosti II. a vyšším. Klienti si mohou pojistit jak invaliditu způsobenou úrazem, tak nemocí.

Jak bude vypadat pojistné plnění?

Klient si sjedná 15. 9. 2014 novou smlouvu s pojištěním invalidity III. stupně z důvodu úrazu na pojistnou částku 750 000 Kč. Po půl roce má těžkou dopravní nehodu, následkem které bude uznán plně invalidním. 

Pojištění invalidity následkem úrazu

Plnění bez akce: 750 000 Kč
Plnění s akcí: 1 500 000 Kč 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená