FinExpert.e15.cz

Firmu si můžete pořídit i na splátky

Od začátku června si můžete pořídit novou firmu na splátky. Místo běhání po úřadech si nyní může každý český podnikatel pořídit zcela novou společnost s ručením omezeným už od 1 777 Kč za měsíc.

Nový produkt, který má výrazným způsobem usnadnit začínajícím podnikatelům start jejich podnikání, nabízí firma Společnosti Online ve spolupráci s Home Credit a Raiffeisenbank.

Firmy na splátky jsou v České republice naprostou novinkou. Odborníci na trhu spotřebitelského financování věří, že nový produkt je dobrou cestou, jak usnadnit firmám start jejich podnikání. „Home Credit už v minulosti prokázal, že je připraven nabízet osvědčené úvěrové produkty i v méně obvyklých segmentech. Nákup na splátky je oblíbený pro svou jednoduchost a rychlost vyřízení s minimem administrativy. Jsme přesvědčeni, že tyto výhody jsou atraktivní i pro začínající podnikatele a mohou se stát novou alternativou pro financování nákladů spojených se založením firmy. V prvních měsících chceme především zjistit, zda o produkt bude zájem,“ uvádí Vojtěch Ščevík, obchodní ředitel společnosti Home Credit a. s.

Podobnou službu prozatím nikdo na českém trhu nenabízí. „Podnikání v ČR přitom nabírá na obrátkách. Loni vzniklo v ČR téměř 23 tisíc nových s. r. o. a téměř 4 500 akciových společností. Možnost získat novou firmu na splátky nabízíme jako první a zatím jediní v ČR,“ upřesňuje Mála.

Podle poslední studie internetového portálu Světové banky Doing Business se ČR příliš příznivými podmínkami pro rozvoj podnikání pyšnit nemůže. V hodnocení 178 zemí jí v kategorii zabývající se rychlostí založení firmy patří až 91. příčka. Podle studie trvá založení s. r. o. v ČR 17 dní, během kterých je nutné zařídit celkem 10 různých úkonů. Nejlépe z tohoto hodnocení vyšla Austrálie, kde novou firmu pořídíte do dvou dnů. V žebříku skončily před ČR i takové země jako například Afghánistán, Arménie, Mexiko, Mongolsko a jiné. Lepší podmínky pro start podnikání mají také v sousedním Slovensku, kterému patří 72. místo.

Zdroj: Společnosti Online s.r.o.

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

firma as či s.r.o.na splátky
David
4. 3. 2010, 19:50
Tak firmu nebo společnost s ručením omezeným?
4daPeace
6. 6. 2008, 20:22

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená