FinExpert.e15.cz

Firemní účty: Jaká je nabídka?

Zeptali jsme se bank, jaké účty nabídnou svým klientům z řad podnikatelů. Zde je přehled.
Firemní účty: Jaká je nabídka?

Jako první z oslovených bank odpověděli z mBank, ta může živnostníkům nabídnout mKonto. Založení a vedení účtu je zdarma, dále můžete získat zdarma příchozí i odchozí platby, okamžité převody mezi účty, které má klient vedené u mBank, SEPA platby. K účtu můžete dostat bezkontaktní platební kartu Visa Business Electron. Pokud ji budete aktivně používat nebo máte u mBank nějaký úvěrový produkt, dostanete ji zdarma. 

GE Money Bank

Tato banka vám může nabídnout hned několik podnikatelských účtů. Pro začínající podnikatele je tu účet Genius Business Start. Účet budete mít po dobu dvou let za 19 korun měsíčně. Zdarma získáte například prvních 40 odchozích plateb zadaných elektronicky a příchozích tuzemských plateb, vedení platební karty, až 30 % zpět za platby kartou u partnerů bene+ v ČR.

Jestliže máte roční obrat do 10 milionů korun, je pro vás Podnikatelský běžný účet Genius Business Complete. Konto je za 149 korun měsíčně. Můžete využívat kontokorent 50 tisíc, zdarma budete mít odchozí transakce zadané elektronicky a všechny příchozí platby v rámci tuzemského platebního styku, elektronický výpis z účtu, atd. 

Právnickým osobám bude nabídnut podnikatelský běžný účet Genius Business Optimal s vedením za 219 korun měsíčně. U účtu budete mít 50 příchozích a odchozích transakcí zadaných elektronicky, elektronický výpis z účtu, vedení jedné platební debetní karty Maestro nebo bezkontaktní MasterCard Business, atp.

Fio banka

„Nabízíme účty pro fyzické osoby, podnikatele i právnické osoby za úplně stejných podmínek, tedy bez poplatků. Zdarma u nás mají nejen založení a vedení účtu, ale také všechny tuzemské platby v korunách i platby v eurech se Slovenskem. Bez poplatků pak k účtu získají dvě platební karty pro dvě osoby a mohou využít 10 výběrů měsíčně z našich bankomatů a až 5 výběrů z cizích v ČR na základě aktivního používání karty. Bezplatně mohou vkládat i vybírat hotovost na všech našich 77 pobočkách. Ke každému novému účtu, který je založený na pobočce, pak nabízíme možnost zvolit si zdarma jeho číslo,“ říká za banku Zdeněk Kovář. Podnikatelé mohou u Fio banky využívat kompletní finanční servis, podnikatelské úvěry, platební terminály a platební bránu pro svůj e-shop.

Česká spořitelna

Česká spořitelna má v nabídce Podnikatelské konto Klasik, Maxi nebo Basic ČS. Jaká varianta bude vhodná právě pro vás, se odvíjí od počtu transakcí, které očekáváte. Například začínající podnikatelé budou mít první dva roky vedení konta Klasik zdarma. Pokud se chystáte podnikat a máte inovační záměr, můžete využít speciálního programu Inostar.

„Pro účely podnikání využívá živnostník podnikatelský účet, nikoliv osobní účet. Důvodem jsou například úroky z vkladů, které jsou odlišně daněny pro občany jako fyzické osoby (srážkou) a pro podnikatele (v rámci daňového přiznání),“ doplňuje tisková mluvčí ČS Kristýnu Havligerová.

UniCredit Bank

I UniCredit Bank má Business konto. A to hned ve čtyřech variantách. Varianta Start je pro živnostníky a malé firmy. Vedení účtu je bez poplatků, výběry z vlastních bankomatů bez poplatků, bezplatné vklady hotovosti na pokladně. Vyšší variantu Active využijí začínající podnikatelé a firmy na 1 rok zdarma, poté je vedení bezplatné při splnění obratu 250 tisíc, nebo zůstatku 350 tisíc korun. Využít můžete i účtu zdarma v cizí měně, atd.

„V rámci všech Business kont je poskytnutí a vedení Mikro kontokorentu s limitem až 250 tisíc korun zdarma bez zajištění a nutnosti dokládat daňové přiznání. Od varianty Active výše (Master a Gold) pak zdarma poskytneme i vyšší Business provozní úvěr. Všechny podnikatelské účty lze ovládat stejně jako účty osobní přes Online a Smart Banking, vyšší varianty navíc nabízí speciální podnikatelský systém BusinessNet Professional,“ říká Petr Plocek, tiskový mluvčí banky.

Equa bank

Tato banka má Běžný účet pro podnikatele zdarma, bez nutnosti plnění nějakých podmínek. Zdarma jsou i výběry z bankomatů v ČR, vedení účtu, odchozí i příchozí platby. U účtu lze libovolně měnit disponenty přes internet. To samé platí o ostatních běžných operacích. Klient tak nemusí chodit na pobočku.

Sberbank

„Živnostníkům nabízíme Fér konto Podnikatel, které je určeno pro fyzické osoby podnikatele s obratem do 25 milionů korun. Fér konto Podnikatel přímo vychází z potřeb a požadavků živnostníků a nabízí: 
internetové bankovnictví, neomezené příchozí a odchozí tuzemské online platby včetně trvalých příkazů a inkas, neomezené výběry z bankomatů Sberbank, ČSOB, Era a také debetní kartu VISA Classic nebo MasterCard Standard.  

Pro fyzické osoby podnikatele, kteří často obchodují se zahraničím, nabízíme firemní Fér konto Optimal, které obsahuje zvýhodněný zahraniční platební styk, např. EU/SEPA za 50 Kč. Standardní zahraniční platby jsou zlevněny o 50 %, Euro platby o více než 70 %. Klienti mohou navíc využít vedení účtů v cizí měně zdarma, a to pro všech 15 měn z kurzovního lístku Sberbank CZ. 
Firemní Fér konto nabízí tři varianty – Optimal, Aktiv, Mini,“ uvádí za banku Hana Drápalová.

ČSOB a Era

U ČSOB vám nabídnou ČSOB Podnikatelské konto. Měsíční poplatek za vedení tohoto konta je 115 korun. Obsahuje 10 tuzemských elektronických plateb, 5 příchozích tuzemských plateb, 5 výběrů z bankomatu ČSOB, vklady na našich bankomatech, elektronické bankovnictví, bezkontaktní platební kartu s pojištěním nebo vkladovou kartu zdarma.

Era účet k podnikání vám poskytne vedení za 50 korun měsíčně, účet si pořídíte zdarma a 6 měsíců neplatíte žádný poplatek za vedení, elektronický výpis z účtu máte každý měsíc zdarma, Můžete si požádat o bezkontaktní kartu Debit MasterCard, atd.

Další článek


 

celkem 6 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: mBank ma taky firemni ucty a zdarma jako osobni.
m.m
4. 9. 2016, 09:22
Nevím, jestli 0.55% p.a. něčemu pomůže. Platby zdar...
v.sp
20. 4. 2016, 13:48
Kam se FIO hrabe na Equa bank... Je prostě k niče...
18. 4. 2016, 08:11
Ja musim jednoznacne vyzdvihnout FIO. Jedna z prvníc...
Michal
14. 4. 2016, 10:52
mBank je v článku hned na prvním místě :-P ;-)
???
14. 4. 2016, 09:54

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená