FinExpert.e15.cz

FIO DRUŽSTEVNÍ ZÁLOŽNA: K účtu bez poplatků nyní dostanou klienti zdarma i platební kartu

Fio, družstevní záložna potvrzuje svou pozici průkopníka v oblasti odbourávání poplatků za bankovní služby. Kromě vedení běžného účtu s internetbankingem
a platebním stykem bez poplatků nabízí nyní zdarma i platební kartu.

(4.1.2007) U Fio, družstevní záložny dostanou nyní klienti ke svému běžnému účtu platební kartu, za kterou nezaplatí ani korunu. Jde o elektronickou platební kartu Maestro s unikátním designem a logem společnosti Fio. Karta je akceptovatelná po celém světe a je vybavena čipem, který znamená vyšší bezpečí pro její držitele.

Bezplatné je přitom nejen vydání této karty, ale i její vedení, a to po celou dobu platnosti. Nulové poplatky platí samozřejmě i pro vydání dalších karet po skončení platnosti karty původní. Běžně činí roční poplatek za vedení elektronické karty u jiných peněžních ústavů na českém trhu 200 korun.

Kartu lze získat do čtrnácti dnů od založení účtu s týdenním limitem od patnácti tisíc korun. Klienti s ní pak mohou vybírat hotovost v široké síti bankomatů ČSOB za pouhých 5 korun, v ostatních tuzemských bankomatech za 25 korun. Dále mohou zdarma využít nové služby zvané CashBack - výběru hotovosti na pokladnách v obchodě nebo supermarketu.

Fio, družstevní záložna chce tímto krokem vyjít vstříc klientům, kteří nechtějí platit vysoké bankovní poplatky. Již dávno nabízí zadarmo to, zač klienti ostatních finančních ústavů v České republice platí – vedení účtu, internetové bankovnictví, tuzemské příchozí i odchozí platby či trvalé příkazy a inkasa. Nyní je její portfolio běžných bankovních služeb poskytovaných bez poplatku kompletní.

Fio, družstevní záložna byla založena v roce 1996 a je největším spořitelním družstvem v ČR. V roce 1998 přinesla svým klientům jako první v ČR internetové bankovnictví. Za nejvýhodnějších podmínek poskytuje obvyklé bankovní služby, jako je domácí a zahraniční platební styk, přijímání vkladů, vydávání platebních karet, SIPO, trvalé příkazy, internetbanking, atd. Služby poskytuje nejen v Kč, ale také v EUR a USD. Prostředky klientů ve Fio, družstevní záložně jsou ze zákona pojištěny, a to ve stejné výši, jako je tomu u bank. Od 1.1.2006 je jako první instituce svého druhu v ČR přímo napojena na zúčtovací centrum ČNB, má vlastní bankovní kód a není při zprostředkování korunového platebního styku v rámci ČR závislá na službách jiného komerčního peněžního ústavu. K 31.12. 2006 se může pyšnit počtem více než 4500 členů.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená