FinExpert.e15.cz

Fio banka: Vlastní platební karty a PDF výpisy

Počátkem nového roku se zákazníci mohou těšit na novinky.
Fio banka: Vlastní platební karty a PDF výpisy

Asi největším současným problémem Fio banky jsou platební karty, protože veškeré manipulace s nimi se projevují se zpožděním. Takže ani v internetovém bankovnictví nevidíte nezaúčtované transakce a přesně tedy nevíte, kolik vám na účtu ještě zbývá. Brzy by se to mělo změnit – ale nejen to, prozradil Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Nová grafika a PDF výpisy

Počátkem nového roku 2012, nejspíše na přelomu ledna a února, se zákazníci této rok a půl staré banky mohou těšit na novinky internetového bankovnictví. Kromě upravené grafiky se dočkáme několika vylepšení stávajících funkcí, například úprav šablon příjemců a rozšíření položky uživatelské identifikace plateb.

Pravděpodobně bude také možné dodatečně přidat poznámky k jednotlivým platbám, pro jejich lepší identifikaci. Konečně se také objeví žádané PDF výpisy.

Vlastní platební karty

Již zmíněným palčivým tématem Fio banky jsou platební karty, i v této oblasti se dočkáme definitivního vyřešení situace. Aktuálně Fio banka vydává platební karty prostřednictvím ČSOB, což mnohdy přináší delší čekací dobu na vydání karty.

Vlastní platební karty banka začne vydávat v průběhu první poloviny roku 2012. Doufejme, že se rychlost vydávání karet zvýší. PIN karty půjde změnit přímo v internetovém bankovnictví, což je určitě dobrá zpráva.

A především – v internetovém bankovnictví již budou dostupné blokované a nezaúčtované transakce, navíc bude možné nastavit limity ke kartám – platby kartou, platby na internetu atd.

A kdo novou kartu dostane? „Aktuálně plánujeme, že bude na zvážení každého klienta, zda si stávající kartu ponechá až do konce její platnosti, nebo požádá o vydání nové karty. Definitivní rozhodnutí o způsobu přechodu stávajících karet ale zatím nepadlo. O všem budeme klienty včas informovat,“ říká Ján Franek, mluvčí Fio banky.

Jak to bude s poplatky za výběry?

Zajímavé bude, jak banka naloží s poplatky za výběry z bankomatů. Aktuálně máte měsíčně 10 výběrů zdarma z vlastních bankomatů (Pharro). Z bankomatů ČSOB výběry vyjdou na 6 Kč, což je snesitelná částka, vzhledem k poměrně široké síti ČSOB bankomatů. Za výběr z jakýchkoliv jiných bankomatů v České republice zaplatíte 30 Kč.

U nových karet bude platit rozdělení na vlastní bankomaty (Pharro) a ostatní, přičemž bankomat ČSOB bude patřit do kategorie „ostatní“. Jaké budou poplatky, to zatím banka neprozradila. Nezní ale příliš ani optimisticky, že by banka ponechala 30korunový „poplatek“. Sít vlastních bankomatů je zatím malá, spousta klientů by proto radost neměla.

70 poboček a 150 bankomatů

Fio Banka si na příští období naplánovala vybudování nových bankomatů i poboček. Chce mít pobočky v Písku, Sokolově, Jindřichově Hradci, Lounech, Nymburku, Valašském Meziříčí, Bruntálu nebo v Českém Těšíně. Bankomat by měl být v budoucnu v každém městě, kde je pobočka.

„Cílem do konce roku 2012 je síť 70 poboček a 150 bankomatů po celé České republice,“ dodává Ján Franek.

Banka na svém Facebooku navíc prozradila, že jsou aktuálně v procesu změny nakládání s hotovostí, což by mohlo přispět k prodloužení pokladních hodin na pobočkách (pro manipulaci s penězi). Lidé si totiž stěžují, že když končí v práci, banka je už zavřená.

Mobilní Smartbroker

Fio banka není jen o vedení bankovního účtu, ale také o obchodování s cennými papíry. Zde banka do budoucna uvažuje nad vývojem aplikace Smartbroker – aplikace pro obchodování s cennými papíry pro smartphony.

Jak je vidět, klienty Fio banky čeká v příštím roce spousta pozitivních změn, na které mnozí z nich už dlouho čekají. Takže uvidíme, jak se bance podaří dostát slibů a termínů.

Autor působí jako webový vývojář, píše svůj blog a publikuje na Živě.cz. Najít ho můžete také na Twitteru: @ZdenekVecera [http://twitter.com/ZdenekVecera]

Další článek


 

celkem 51 komentářů

Nejnovější komentáře

Někdo nemá čas chodit na pobočku, protože jeho čas j...
Brepta
1. 8. 2012, 15:52
Nedá mi to, abych se Fio banky nezastal a nezůstalo ...
Pepa
13. 12. 2011, 20:47
Ale jistě že jsem si postěžoval. Stížnost jsem tam p...
Raab
12. 12. 2011, 08:49
Tak si postěžuj u vedení. Já problém s ochotou a zna...
.
11. 12. 2011, 21:16
To je pozůstatek z dob FIO d.z.
.
11. 12. 2011, 21:09

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená