FinExpert.e15.cz

Fio banka navázala spolupráci se společností First Data

Praha, 20. června 2012

First Data poskytne  Fio bance kompletní portfolio služeb. Významně tak mimo jiné podpoří vydávání jejích vlastních platebních karet i nové možnosti bezkontaktního placení.

First Data Corporation, která patří k předním celosvětovým poskytovatelům elektronických platebních řešení, podepsala s Fio bankou smlouvu, na jejímž základě postupně přechází od 1. června 2012 procesing transakcí a správa platebních karet Fio banky do správy společnosti First Data. Procesingové služby zahrnují emisi platebních karet a další související bankovní servis.

Společnost First Data, která má silnou pozici v rámci středoevropského regionu a spolupracuje s mnoha renomovanými bankami a vydavateli karet, se tak stane kompletním dodavatelem služeb v této oblasti v České republice.

Fio bance, která je zaměřena na investice do cenných papírů a poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků, zajistí komplexní řetězec služeb od pořízení karty a její personalizaci, vedení karet v autorizačním systému až po procesing transakcí v bezhotovostním platebním styku a fraud monitoring zaměřený na bankovní podvody.

„Tato spolupráce přináší na český trh řadu inovativních služeb. Například volbu PINu ke kartám prostřednictvím internetového bankovnictví či vydávání bezkontaktních platebních karet“, uvádí v této souvislosti Juraj Tomanka, Managing Director, First Data CEE. „Partnerství s First Data umožní Fio bance využívat širokou škálu inovativních prvků, které First Data dodává svým zákazníkům po celém světě. Jsme přesvědčeni, že jsme vybrali nejlepšího partnera pro spolupráci v oblasti platebních karet na trhu“.

Radoslav Tomašiak, vedoucí oddělení platebních karet a bankomatů Fio banky, na podepsané smlouvě oceňuje skutečnost, že „First Data jako společnost s rozsáhlými mezinárodními zkušenostmi má silnou pozici v rámci středoevropského regionu a spolupracuje s mnoha renomovanými bankami a vydavateli karet. Fio banka je ale také pro First Data důležitým partnerem na českém kartovém trhu a jedním z nejprogresivnějších zákazníků v rámci středoevropského regionu,“ dodává.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená