FinExpert.e15.cz

FINCENTRUM zvyšuje tržby na 100 miliónů a plánuje expanzi

Skupina společností Fincentrum pokračuje v dynamickém růstu. Během první poloviny letošního roku dosáhly tržby úrovně 41,6 miliónů korun, což představuje 70% nárůst v porovnání se stejným obdobím roku 2005. Ve druhé polovině roku Fincentrum očekává další zvýšení dynamiky růstu a celkové tržby ve výši zhruba 100 miliónů korun, což bude dvojnásobek oproti roku 2005. Skupina společností Fincentrum je již delší dobu nejrychleji rostoucí poradenskou firmou v České republice a pevně se etabluje v pětici největších nezávislých poradenských a zprostředkovatelských firem. „Díky stabilně dobrým výsledkům a příznivé finanční situaci plánuje Fincentrum během jednoho roku také vstup na zahraniční trhy,“ říká ředitel Fincentra Martin Nejedlý.

K růstu tržeb a dalšímu posilování finanční stability dlouhodobě nejvíce přispívá divize Osobní finance, která poskytuje privátním klientům služby osobního finančního poradenství. Podle sledovaných dat je mezi klienty jednoznačně největší zájem o produkty bydlení a důchodové programy.

„Sledujeme výrazný posun v myšlení lidí, z nichž většina si již jasně uvědomuje, že se stát o ně nedokáže ve stáří adekvátně postarat. Proto jsou mnohem vstřícnější k diskuzi o soukromé tvorbě úspor,“ uvedl Martin Nejedlý. V tomto ohledu je nejvyšší zájem o pravidelné investiční programy a investiční životní pojištění. Penzijní připojištění jako příliš konzervativní produkt pro dlouhodobý investiční horizont je jednoznačně v útlumu.

Fincetrum se v průběhu prvního pololetí roku 2007 chystá do oblasti východní Evropy a služby osobního finančního poradenství chce nabízet také na perspektivním slovenském a ukrajinském trhu. Divize Event Managementu, která se zabývá organizováním obchodně-společenských akcí, jako je například MasterCard Banka roku a Winterthur Zaměstnavatel roku, navíc již koncem letošního roku vstoupí na polský a maďarský trh. Od roku 2004 se také neustále zvyšuje počet zaměstnanců, v současnosti zaměstnává skupina Fincentrum téměř 400 lidí včetně externích poradců.

O společnosti

Skupinu Fincentrum tvoří 3 společnosti. Fincentrum finanční poradenství, a.s. se zaměřuje na finanční poradenství a zaměstnanecké výhody. Fincentrum Media, s.r.o. organizuje prestižní obchodně-společenské akce a společnost Benefity, a.s. poskytuje komplexní outsourcing veškerých zaměstnaneckých výhod. Skupina byla založena v roce 2000 a v současnosti patří mezi 5 největších nezávislých poradenských a zprostředkovatelských společností v České republice. V roce 2005 vykázala skupina Fincentrum tržby 50 miliónů korun a zaměstnávala 220 lidí. Tržby v letošním roce přesáhnou hranici 100 miliónů korun a počet zaměstnanců včetně poradců by měl vzrůst na 400.

Fincentrum provozuje také server www.investujeme.cz, kde známé osobnosti z různých oblastí publikují informace o finančním trhu. Server Investujeme.cz je provozován společností Fincentrum Media, s.r.o., a to plně mimo vliv poradenské společnosti Fincentrum finanční poradenství a.s., aby byla zachována jeho stoprocentní nezávislost.

Další informace o společnosti Fincentrum naleznete na www.fincentrumFP.cz
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená