FinExpert.e15.cz

Finanční správa zavádí bezplatnou daňovou složenku


mamlas  |  26. 02. 2016 07:36

Ono by se taky slušelo poznamenat, že této složence předcházelo zrušení 103 pokladen už v loňském roce, tedy na těchto finančních úřadech již nic zaplatit nelze (to je ale paradox). Když jsem se tam dříve ptal, zda můžu platit kartou, vždy mě odpálkovali, že nejsou "obchoďák". Já absolutně nechápu, co to mají za banku, když platí za 1 převod 42,50 Kč. Tak ať změní banku, zrovna v článku je vložená reklama na mBank, která má převody absolutně zdarma (a nejen ty). Ale oni místo toho, aby hledali nejvýhodnější řešení pro všechny, tak radši službu úplně zrušej. Možná ta složenka vznikla proto, aby nemuseli na FÚ kupovat registrační poklady, totiž to není levná záležitost, tak to takhle krásně obešli. Že tím znepříjemnili život občanům, to už je ale nezajímá.

 | 

Nikdy sem nechápal ty dementy co stály frontu na pokladnu na FÚ, když zaplatit převodem je tak snadné. A taky nechápu proč by platba složenkou měla být dotována, ať si zaplatí standardní sazbu.

 | 
asteriks  |  27. 02. 2016 10:48

A já zase nechápu dementy, kteří jsou líní dojít zaplatit daně na FU, a raději sedí doma u PC (mobilu) a jsou schopni obětovat čas přepisováním údajů do IB, nebo již finančák dal na své doklady OCR kód pro platbu?

 | 

Ano mají, po podání DP přes EPO vyskočí QR kód. Každopádně stát ve frontě na pokladnu byla stupidní a zbytečná ztráta času i když jsem na FÚ chodil s papírem. Teď, když je tak snadné dělat to elektronicky, je chodit kamkoliv s papírovým přiznáním a hotovými penězi vypatlanost na druhou.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená