FinExpert.e15.cz

Fér hypotéky od Sberbank nabízí sazbu u refinancování již od 1,69 % ročně, zlevňují i nové hypotéky

Praha, 30. březen 2016

Fér hypotéky od Sberbank od dubna nabízí pro všechny zájemce snížené sazby u neoblíbenějších fixací. U refinancování začínají sazby na 1,69 % ročně a u pětileté fixace tak představují aktuálně jednu z nejlepších nabídek na trhu.  Banka zlevňuje i nové Fér hypotéky s tříletou, pětiletou a sedmiletou fixací až na 1,89 % ročně. Od uvedení Fér hypotéky na trh Sberbank zaznamenala prudký nárůst zájmu klientů o financování bydlení.

Sberbank nově přichází s refinancováním hypotéky již od 1,69 % ročně. V případě nejběžnější hypotéky na trhu (2 miliony korun na 25 let) tak mohou klienti Sberbank ve srovnání s průměrnou hypoteční tržní sazbou ušetřit za pět let splácení ušetřit až 17 500 korun. Úsporně banka přistupuje i k požadovaným dokumentům. Zájemci, kteří alespoň jeden rok svou hypotéku splácí, nemusí dokládat příjmy. Stačí předložit stávající úvěrovou smlouvu a původní odhad nemovitosti, pokud není starší než sedm let. Novou výhodnější sazbu si každý zájemce o refinancování může rezervovat až 12 měsíců před ukončením nynější fixace.

Fér hypotéka zaujme nejen novými sníženými sazbami, které začínají u tříleté a pětileté fixace od 1,89 % ročně, ale také díky minimálním požadavkům na klienty při zajišťování dokumentů. Některé dokumenty Sberbank na rozdíl od jiných bank nepožaduje vůbec, jiné zajistí zdarma sama – např. vinkulaci pojistného plnění. Stejně jako u ostatních Fér produktů také u Fér hypotéky klienti neplatí žádné poplatky.  

„Před pár lety si sazbu kolem 2 % nikdo nedokázal představit. Sberbank nyní přichází se sazbou 1,69 % ročně a klienty to určitě příjemně překvapí. Stále se hovoří o tom, že se hypoteční sazby téměř dotýkají pomyslného dna. Dá se předpokládat, že tato situace vydrží i v průběhu příštích měsíců, nicméně cesta směrem k dalšímu snižování je již málo pravděpodobná. Aktuálně je tak nejvhodnější doba k refinancování hypotéky nebo koupi nemovitosti. Od dubna jsme v porovnání s konkurencí nejvíce zvýhodnili sazby s pětiletou fixací, díky které si klienti zajistí dlouhodobou jistotu nízké sazby, ale zároveň si nechávají možnost reagovat v dohledné době na různé životní situace jako např. prodej nemovitosti. Více než 80 % našich klientů si volí právě pětiletou fixaci,“ vysvětluje Vojtěch Batěk, produktový manažer ve Sberbank. 

Fér hypotéky jsou vhodné pro různé typy a potřeby klientů. Zvýhodněnou nabídku přináší např. živnostníkům. K tomu, aby prokázali své příjmy, stačí předložit pouze jedno daňové přiznání ve formě kopie společně s dokladem o zaplacení daně. Sberbank vychází živnostníkům vstříc také při posuzování bonity a nabízí uznání příjmu na základě jejich obratu.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená