FinExpert.e15.cz

Expobank dokončila akvizici LBBW Bank CZ

Praha, 2. září 2014

Ke dni 1. září 2014 byl úspěšně ukončen prodejní proces mezi německou Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) a ruskou Expobank LLC týkající se koupě české dceřiné společnosti LBBW. Souhlas s transakcí udělila Česká národní banka. Expobank, která je tak novým majitelem LBBW Bank CZ, se na českém trhu bude stejně jako LBBW Bank CZ specializovat na privátní, firemní a afluentní klientelu. Předsedou představenstva byl jmenován Māris Avotiņš, dosavadní generální ředitel lotyšské dceřiné společnosti Expobank. 

Novým vlastníkem LBBW Bank CZ se od 1. září 2014 stala Expobank, dynamická privátně vlastněná banka působící na ruském trhu od roku 1994. Expobank bude nadále pokračovat ve stávající strategii LBBW Bank CZ. Představenstvo nově tvoří předseda Māris Avotiņš  a dále členové Renārs Karašs, Boris Čuchran a Miroslav Kohout. V nejbližší době banka dokončí proces, který zahrnuje i změnu jména banky. 

„Naší strategií je rozvíjet stávající zavedenou strukturu banky, a to konkrétně v oblastech firemního bankovnictví, obchodního financování, privátního bankovnictví a bankovních služeb pro afluentní klientelu. Chceme využít zkušeností, které Expobank v těchto oblastech získala na jiných trzích a věnovat se jejich rozvoji i zde v České republice,“ říká Māris Avotiņš, předseda představenstva LBBW Bank CZ. V souladu se svou mezinárodní strategií se chce Expobank v České republice zaměřit na rozvoj spolupráce s Ruskem, Lotyšskem, Německem a dalšími členskými státy EU. 

Cílem Expobank je poskytovat vysoce personalizované služby náročným klientům a udržovat vysokou úroveň služeb pro všechny zákazníky. V posledních letech Expobank, prostřednictvím svého majoritního vlastníka Igora Kima a jeho týmu, učinila několik významných investic, které přispěly k jejímu rychlému růstu a mezinárodnímu úspěchu. Vstup Expobank na český trh byl motivován snahou o rozšíření působnosti banky na další středoevropské trhy.

Expobank má v Rusku 17 poboček v 8 městech a aktuálně poskytuje své služby více než 100 000 individuálním klientům a více než 6 000 korporátním klientům a podnikatelům. Majoritním akcionářem Expobank je Igor Kim, bankovní investor s více než dvaceti lety zkušeností v oboru. V průběhu roku 2014 byl bance několikrát zvýšen rating, a to jak ruskými, tak mezinárodními ratingovými agenturami. Díky mnohaleté zkušenosti s evropským finančním trhem, flexibilitě a pevným základům se Expobank stává silným partnerem pro českou klientelu.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená