FinExpert.e15.cz

Evropské banky vydají 17 milionů zabezpečených karet V PAY

Společnost Visa Europe oznámila, že evropské banky potvrdily závazek na vydání 17 milionů karet V PAY, které představují novou generaci platebních karet zabezpečených čipem a PIN.

Výkonný ředitel společnosti Visa Europe Peter Ayliffe představil na konferenci Evropské finanční marketingové asociace (EFMA), která se konala 18. září v Paříži, budoucí roli tohoto platebního systému. Hlavními úkoly VPAY je uspokojit požadavky trhu a podpořit význam plateb pro členské banky, bankovní skupiny i samotné zákazníky.

Ve své přednášce Peter Ayliffe zdůraznil, že V PAY splňuje všechny požadavky vznesené Evropskou centrální bankou s ohledem na systémy kompatibilní s jednotnou oblastí pro platby v eurech (SEPA): 

  • V PAY nabízí efektivní nízké poplatky, až o 50 procent nižší než konkurenční standardy
  • Visa dokáže zpracovat transakci V PAY za pouhých 0,5 centu
  • V PAY zvyšuje konkurenci mezi karetními systémy, zpracovateli a bankami a flexibilně reaguje na požadavky místních trhů
  • Visa Europe je jedinou celoevropskou členskou asociací se specializovanou evropskou komisí pro V PAY a systémem řízení na místních trzích 

Čtyři miliony obchodníků v Evropě a čtvrt milionu bankomatů je nyní připraveno na V PAY. Karty nového standardu již začala vydávat italská Banca Carige Visa Europe má podepsány závazky od 22 bank působících na osmi evropských trzích. Již dříve v průběhu tohoto roku společnost Visa oznámila uzavření klíčových kontraktů s italskými bankami Capitalia, ICCREA Banca, Banca Sella, Banca Carige a Gruppo Banca Popolare Emilia Romagna. V Německu uzavřela společnost Visa co-brandingovou smlouvu se spořitelnou ZKA, která bude vydávat debetní kartu standardu VPAY. Smlouvy podepsaly také banky BVR, DZ BANK a WGZ BANK.

Standard VPAY, vytvořený společností Visa Europe, je novým typem celoevropské debetní karty, jež vychází z technologie čipu a zabezpečení PIN. Využívá rozšíření čipové technologie na evropském trhu a nabízí řešení, jehož implementace bude cenově výhodná pro banky, efektivní pro obchodníky a bezpečná pro držitele. Standard V PAY je šitý na míru potřebám evropských bank i spotřebitelů a zároveň je kompatibilní s požadavky SEPA.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená