FinExpert.e15.cz

Eurofinancial CZ: Podvod, nebo výdělek?

FinExpert přináší názory obou stran v kauze společnosti Eurofinancial CZ, kterou obviňují stovky studentů z podvodu.
Eurofinancial CZ: Podvod, nebo výdělek?

Přečtěte si původní článek Pokuta místo přivýdělku o kauze Eurofinancial CZ (nyní společnost EF CZ).

Vyjádření Fabia Jungmanna Fiory, který zastupuje studenty,  po nichž společnost EF CZ vymáhá stovky tisíc.

Doposud se na nás obrátilo přes 400 rodičů s žádostí o pomoc. Musím říci, že dříve byly smlouvy jednodušší a ustanovení mluvila jen o povinnosti zaplatit. Způsob, kterým pak firma vymáhala peníze, byl dosti agresivní. Denní telefonáty s vyhrožováním, obálky s modrým pruhem a dopisem, který vypadal jako rozsudek soudu ČR. Psychologický nátlak byl tak obrovský, že nejeden klient EF CZ, který s námi neměl navázanou spolupráci, podlehl a raději zaplatil.

Postupem času, jak jsme se úspěšně bránili, si EF CZ začalo smlouvy zdokonalovat a maskovat tak svou nekalou činnost za zákony a legislativu ČR. Jsem toho názoru, že EF CZ je dobře kryté letadlo a pyramidy. Je to předem systematicky připravený podvod, kdy chtějí peníze získat přímo od důvěryhodného studenta nebo mu šikovně podstrčí pojišťovací produkt a peníze jim vyplatí formou provize pojišťovna. Po vstupu pojišťovny AXA do společnosti EF CZ se situace vyhrotila. Rozhodce nejprve začal rozhodovat z poloviny ve prospěch společnosti a z poloviny ve prospěch poškozeného. V současné době, po udělení půlmilionové pokuty ČNB začal rozhodce rozhodovat z plna ve prospěch EF CZ. Je to podezřelé a kdo tyto informace má, nemůže ho to nechat chladným.

Vždy jsme našli cestu, jak z pokuty ven. Když ke konci roku 2009 přišel první rozhodčí nález na celou částku, byli jsme jím zprvu zaskočeni. Čas a finance hráli proti nám. Jedinou možnou obranou proti rozhodčímu nálezu, je žaloba k obecnému soudu. Hledali jsme tedy cestu, jak pomoci poškozeným, se kterými spolupracujeme. Prvně jsme se pokusili dohodnout přímo s EF CZ, kdy výsledkem dohody bude, že poškozeným se vrátí zaplacené pokuty. EF CZ nejprve souhlasilo, ale ve finále otočilo a podalo na nás trestní oznámení za vydírání. Mylně se domnívalo, že tím nalomí naší činnost a důvěru jejich klientů, se kterými spolupracujeme.

Toto byla poslední kapka. Nyní se snažili podvést i nás a celý náš tým dostal jasný úkol. Prioritou číslo jedna je okamžitý protiútok. V lednu jsme podali žalobu na zrušení rozhodčího nálezu a 8. 3. 2010 se rozhodovalo u obecného soudu pro Prahu 2. Na toto jednání dorazili desítky rodičů, kteří jsou jednáním EF CZ také poškozeni, advokáti z obou stran a média. Soudní pře trvala zhruba hodinu. Následně přišel rozsudek. Rozhodčí nález se zrušuje a Jan Struska nemusí platit pokutu. Náklady spojené s právním zastoupením mu budou navráceny.

Rozsudek se týká jen konkrétního případu. Každý, kdo se cítí být poškozen má ale nyní otevřenou cestu, jak se úspěšně bránit. Pro tyto účely jsme vytvořili odbornou skupinu na FaceBooku pod názvem: Podvedeni firmou Eurofinancial s.r.o.

Každý, kdo se bude soudně bránit a bojovat, s největší pravděpodobností vyhraje. Pokud by si lidé i po návštěvě stránek na FB nevěděli rady, mají možnost obrátit se na nás přímo na www.FabioAgency.cz. Poradíme a pomůžeme!

Taktéž jsme nově založili občanské sdružení Help - Sdružení práv podvedených. Nyní čekáme na oficiální potvrzení  Ministerstva Vnitra. Veškeré aktivity převedeme do tohoto sdružení. Budeme se zabývat i dalšími společnostmi, kterým dobré mravy nic neříkají a snaží se zneužít důvěřivosti lidí. Kompletní rozjezd sdružení plánujeme na 1. 5. 2010.

Děkuji za možnost se vyjádřit. 
 
Vyjádření Lukáše Hinterbuchnera, jednatele společnosti EF CZ

Naše společnost jednoznačně vychází z nutnosti dodržování smluvních práv a závazků, a to pochopitelně na obou stranách. Pokud někdo uzavírá smlouvu, musí si ji přečíst. Naše společnosti si dokonce ověřuje to, že byla smlouva přečtena, několika otázkami dotazujícími se na klíčové pasáže smlouvy. Větší informační otevřenost si neumím představit.

Nicméně, a to bohužel, tato kampaň, resp. kauza, jak ji popisujete, reálný základ nemá, ale je řízená osobami, které na této kampani výrazným způsobem profitují. Bohužel je těmto osobám a jejich zcela nepřípustným praktikám dělána reklama i některými médii.

Takže jednoznačně platí, pokud podepisuji smlouvu, musím si ji důkladně prostudovat. Následně je nutné se smlouvou řídit. Na straně poskytovatele služeb uzavřením smlouvy již pochopitelně vznikají náklady, které je nutné pokrýt.

Nabízíme klientům řadu výhod, služeb a produktů, zároveň i možnost se aktivně zapojit do spolupráce, vydělat si tak zajímavé finanční prostředky a odborně se rozvíjet. V loňském i letošním roce došlo k celé řadě úprav a doplnění obchodního modelu a nastavení vnitřních pravidel fungování tak, abychom vycházeli ještě více vstříc klientům, ale i našim spolupracovníkům. Atraktivitu fungování společnosti, kvalitu produktů či možnosti spolupráce, musí každý posoudit sám, a k tomu je připravena individuální prezentace, kde je vše podrobně vysvětleno a komunikováno odborně vyškolenými a licencovanými kolegy. Toto lze také dokázat velkým množstvím spokojených klientů a spolupracovníků, které ve firmě máme či evidujeme.

Děkujeme za seriózní dotaz a možnost vyjádřit se k dané problematice.

Diskutujte na téma: Jaké máte zkušenosti se společností Eurofinancial CZ/EF CZ?

Další článek


 

celkem 11 komentářů

Nejnovější komentáře

Dobrý den, pracuji teď jako spolupracovník OVB a s ...
Iva
6. 11. 2012, 18:47
Jednání o podpisu smlouvy probíhalo způsobem připomí...
EDUARD
15. 6. 2011, 08:41
Sdružení práv podvedených
Sdružení práv podvedených
28. 5. 2010, 03:06
Re: Ono se stačí kouknout i zduhé strany
Marie
20. 5. 2010, 17:08
Re: jupííí :)
Jirka
3. 5. 2010, 23:06

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená