FinExpert.e15.cz

ERSTE GROUP: Vítá balík opatření rakouské spolkové vlády

Rakouská spolková vláda dnes schválila balík opatření v celkovém rozsahu 100 miliard EUR k posílení důvěry na rakouském peněžním a kapitálovém trhu, aby dlouhodobě ochránila stabilní bankovní systém Rakouska před negativními vlivy mezinárodní finanční krize a posílila jeho likviditu.

Rakouským bankám tak bude otevřena cesta k posílení jejich kapitálové základny a usnadněn přístup k dostatečné likviditě.

„Vládou nabídnutý balík opatření analyzujeme a využijeme těch nástrojů, které jsou pro Erste Group smysluplné a jsou v hospodářském zájmu našich klientů, akcionářů a zaměstnanců. Chceme tím zabránit, aby tato krize, jež započala daleko od našeho geografického a obchodního spektra, měla dalekosáhlý dopad na náš region“, vysvětlil Andreas Treichl, generální ředitel Erste Group Bank AG ve své první reakci.

Tato opatření nemají pouze posílit domácí finanční systém a ochránit jej před dopady finanční krize. Mají navíc pomoci růstu ekonomik Rakouska a zemí střední a východní Evropy a umožnit rakouské ekonomice i v budoucnu plně využít šancí tohoto regionu.

Přehled balíku opatření

Prezentovaný balík opatření zahrnuje následující oblasti:

  • Posílení mezibankovního trhu: Aby se zabránilo případným potížím s likviditou bank v důsledku současného nefunkčního mezibankovního trhu, bude založena zvláštní společnost přes niž budou realizovány veškeré mezibankovní obchody. Toto „clearingové centrum“ bude opatřeno státní zárukou. Navíc budou přijata různá opatření, která bankám umožní získat snazší přístup ke krátkodobému financování přes Národní banku Rakouska.
  • Posílení dlouhodobé likvidity a základny vlastních prostředků úvěrových a pojišťovacích institucí: K zajištění rovnováhy celkové ekonomikya na ochranu rakouského národního hospodářství byl schválen celá řada nástrojů k posílení kapitálové základny úvěrových a pojišťovacích institucí od jištění závazků, poskytnutí úvěrů až po dodání vlastních prostředků.
  • Zvýšení ochrany vkladů: vklady fyzických osob budou plně pojištěny ochranou vkladů.

Erste Group vykáže v obchodním roce 2008, nejtěžším roce finanční historie, nejsilnější kapitálovou základnu od svého založení. Navíc již plně pokryla svou potřebu dlouhodobého financování na rok 2008.

Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

...
Karel Novák
16. 10. 2008, 09:24

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená