FinExpert.e15.cz

ERSTE GROUP: EG posiluje pevnou bázi základního kapitálu o dalších 2,7 mld. EUR

  • Ukazatel kapitálové přiměřenosti vzroste v roce 2008 na základě silného růstu výnosů
  • ze 7 % na minimálně 7,5 %
  • Republika Rakousko upíše podílový kapitál v objemu 2,7 mld. EUR a obdrží fixní kupón ve výši 8 %
  • Tímto opatřením se zvýší ukazatel kapitálové přiměřenosti ke konci roku na více než 10 %
  • Balík na oživení konjunktury ve výši 6 mld. EUR pro rakouské hospodářství

„Na základě historicky nejlepšího výsledku za devět měsíců, nejvyššího dosaženého vlastního kapitálu v historii banky a na pozadí nových úrovní vlastního kapitálu daných mezinárodní konkurencí, upíše Republika Rakousko podílový kapitálv objemu 2,7 mld. EUR,“ prohlásil Andrea Treichl, generální ředitel Erste Group při příležitosti prezentace výsledků za třetí čtvrtletí 2008.

Tímto krokem se navýší základní kapitál Erste Group, který díky hospodářskému úspěchu prvních tří čtvrtletí 2008 vzroste ze 7 % ke konci roku 2007 na nejméně 7,5 % ke konci roku 2008, o dalších 2,7 mld. EUR. Ukazatel kapitálové přiměřenosti se zvýší na více než 10 % a dosáhne tak úrovně odpovídající veškerým mezinárodním požadavkům.

„Jako banka máme velmi solidní pozici. Tento krok činíme proto, abychom byli v nadcházejících těžkých hospodářských podmínkách ještě lépe připraveni a mohli i v tomto prostředí plně podporovat růst Rakouska a jeho obchodních partnerů,“ pokračoval dále Andreas Treichl. „Podílový kapitál, jež bude upsán Republikou Rakousko, především zajistí, aby rakouské firmy byly v těchto těžkých dobách vybaveny dostatečnou likviditou. Po dohodě s rakouskou spolkovou vládou se Erste Group společně s rakouskými spořitelnami zavazuje poskytnout v příštích třech letech rakouským drobným a komerčním klientům úvěry v celkovém objemu 6 mld. EUR“, uzavřel Andreas Treichl.

Podílový kapitál, jejichž 100 % nominální hodnotu je možno splatit nejdříve po pěti letech, nebudou kótovány na burze, nejsou vybaveny hlasovacím právem a nejsou přenosné. Úpisem tohoto podílového kapitálu, který je podle § 23 (4) rakouského zákona o bankách (BWG) započitatelný, se nezředí kapitál stávajících akcionářů. Stát obdrží za poskytnutý kapitál fixní zúročení ve výši 8 %.

Transakce by měla proběhnout nejpozději do konce roku. V důsledku strategického zaměření Erste Group na retailové klienty a malé a střední podniky v regionu, není upsání podílového kapitálu Rakouské republiky vázáno na žádné další podmínky.

Erste Group prověří svou politiku odměnování podle standardů etiky a trvalosti. Nezávisle na tom se již před hodnou dobou jak představenstvo, tak seniorský management banky zřekli odměn za rok 2008, jež byl dosud nejlepším v historii banky. Četní vedoucí manažeři rovněž následovali tomuto kroku.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená