FinExpert.e15.cz

ERSTE BANK: Jan Rollo novým generálním ředitelem Slovenské sporiteľni

Regina Ovesny-Straka novou generální ředitelkou Salzburger Sparkasse.

Regina Ovesny-Straka, generální ředitelka a předsedkyně představenstva Slovenské sporiteľni[1] od roku 2001, byla zvolena novou generální ředitelkou Salzburger Sparkasse[2], jedné z největších spořitelen v Rakousku. Svou pozici ve Slovenské sporiteľni předá 1. března 2009 Janu Rollovi a po 14 letech ve funkci špičkové bankovní manažerky Slovenska se vrátí domů do Rakouska.

“Jako manažerka banky jsem téměř nemohla zažít víc, než na Slovensku: rozvoj Slovenska v atraktivní místo k podnikání, privatizaci největší banky v zemi a znovuvybudování její velmi úspěšné pozice na trhu, přechod na jednotnou evropskou měnu Euro…”, okomentovala Ovesny-Straka své rozhodnutí. “Toto rozhodnutí pro mě nebylo snadné, avšak dosáhli jsme toho na Slovensku spoustu a já jsem velmi ráda, že mohu Slovenskou sporiteľňu předat do velmi schopných rukou Jana Rolla. Zároveň už se těším na novou výzvu v Rakousku,” zdůraznila Ovesny-Straka.

“Regina odvedla vynikající práci při transformaci Slovenské sporiteľni ve vedoucí banku na Slovensku nejen co se týče její pozice na trhu, ale také co se týče kvality služeb a péče o klienty. Vysoce si vážím její angažovanosti a nadšení jak pro Slovensko, tak i pro Slovenskou sporiteľňu”, řekl Andreas Treichl, generální ředitel a předseda představenstva Erste Group.

Funkci generálního ředitele Slovenské sporiteľni převezme od 1. března 2009, po schválení Národní bankou Slovenska, Jan Rollo. Jan Rollo, který má více jak čtrnáctileté zkušenosti v bankovnictví, přechází z české pobočky GE Money Bank, kde byl od roku 2003 členem představenstva zodpovědným za retailové bankovnictví. Předtím pracoval v komerčním bankovnictví GE Money Bank a svou bankovní kariéru zahájil v Citigroup a Bank Austria. “Pro mě byla Erste Group a její strategie retailového bankovnictví ve střední a východní Evropě vždy obrovským příkladem v bankovnictví.Jsem velmi rád, že se stanu součástí Slovenské sporiteľni a týmu na Slovensku,” řekl Jan Rollo při příležitosti svého jmenování do funkce.

Klepněte pro větší obrázek


[1]Slovenská sporiteľňa, založená v roce 1842 jako první spořitelna na Slovensku, a je dnes se svými 2,6 miliony klientů, 272 pobočkami a tržním podílem dle retailových vkladů ve výši 29,8% největší bankou na Slovensku.

[2] Salzburger Sparkasse Bank AG byla založena v roce 1855 jako první spořitelna spolkové země Salzburg. Jejím 100% vlastníkem je Erste Group Bank AG. 700 zaměstnanců Salzburger Sparkasse poskytuje finanční služby 170.000 klientům v 72 pobočkách.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená