FinExpert.e15.cz

Ernst & Young: Magdalena Souček jmenována prezidentkou Americké obchodní komory v České republice

 Magdalena Souček, partnerka společnosti Ernst & Young, byla jmenována prezidentkou Americké obchodní komory v České republice (American Chamber of Commerce in the Czech Republic). Jejím úkolem bude zejména reprezentace komory navenek a záštita a koordinace činnosti jednotlivých oborových výborů komory.

Magdalena Souček, partnerka společnosti Ernst & Young, byla zvolena prezidentkou Americké obchodní komory. Ve společnosti Ernst & Young zaujímá funkci vedoucího partnera divize řízení rizik pro oblast střední Evropy. „Je pro mě velkou ctí, že jsem byla zvolena do funkce prezidentky Americké obchodní komory. Vážím si rozhodnutí svých kolegů a věřím, že jejich důvěru nezklamu a že se mi podaří navázat na úspěšnou roli komory při celkovém zlepšování podnikatelského prostředí v České republice,“ uvedla Magdalena Souček.

Magdalena Souček je členkou American Institute of Certified Public Accountants, Komory auditorů České republiky a CMC Graduate School of Business. Svá studia zahájila v bývalém Československu v oblasti medicíny, ovšem po emigraci do Spojených států se věnovala studiu ekonomie a managementu. Do Československa se vrátila po revoluci v roce 1989 a vzápětí v Praze založila pobočku společnosti Arthur Andersen. Od roku 2002 působí ve společnosti Ernst & Young.

Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice, uvádí: „Zvolení Magdaleny Souček do této funkce je potvrzením její dlouhodobé práce v rámci mezinárodní podnikatelské komunity v České republice a zároveň poctou jejím komplexním znalostem a schopnostem. Odráží se v něm důvěra a respekt jednotlivých členů komory, kteří sami jsou vedoucími představiteli největších a nejdůležitějších společností v České republice.“

Americká obchodní komora v ČR je dobrovolným a nezávislým sdružením podnikatelských subjektů. Cílem sdružení je úsilí o konstruktivní řešení obchodních záležitostí týkajících se České republiky, snaha o zlepšování podnikatelského klimatu a posilování obchodních vztahů mezi Českou republikou a USA. Americká obchodní komora v ČR letos slaví svůj třináctý rok činnosti a v současnosti sdružuje zájmy 449 členů.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená