FinExpert.e15.cz

Era dává účetním roční prázdniny

Praha, 9. března 2012

Počátkem března spustila Era unikátní Era program pro účetní, jehož cílem je odměnit tuto často nedoceněnou profesi zvyšující konkurenceschopnost živnostníků a firem na trhu. Mezi hlavní benefity programu patří roční poplatkové prázdniny u Era účtu k podnikání a Era účtu pro právnické osoby. Účetní a daňoví poradci mohou také zažádat o Era kontokorent k podnikání se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

„Daně a účetnictví jsou zásadním předpokladem pro úspěšné fungování firmy. I přesto bohužel mnoho lidí pohlíží na pozici účetních s nepochopitelným despektem. V Eře si však jejich práce velice vážíme a jako výraz poděkování jsme se rozhodli pro účetní připravit zvýhodněnou nabídku moderních finančních produktů Era,“ říká Lenka Heřmánková, manažerka segmentu SME Poštovní spořitelny.

Prominutí poplatků u Era účtu k podnikání a Era účtu pro právnické osoby se týká nejběžněji účtovaných transakcí na účtu (např. vedení účtu, došlé platby, vklad a výběr hotovosti na Finančních centrech i pobočkách České pošty, trvalé, jednorázové či hromadné příkazy a další). Pro všechny majitele Era účtu k podnikání navíc platí, že mohou získat Era osobní účet bez poplatku za vedení. Oba účty lze následně snadno ovládat přes jedno uživatelské číslo v rámci internetového bankovnictví a jednoduše tak spravovat své soukromé i podnikatelské finance.

„Ještě do nedávna jsem souhlasila s drobnými podnikateli, že podnikatelské účty jsou drahé a že se jim toto oddělení financí nevyplatí. Raději vyznačovali každou podnikatelskou platbu na svém soukromém účtu, nebo rovnou platili za větší časovou náročnost při zpracování jejich účetnictví. Pak jsem ovšem objevila Era účet k podnikání, který má významně nižší poplatek za vedení účtu než ostatní banky a navíc k němu získáte i běžný účet pro soukromé finance bez poplatku za vedení. To se už opravdu vyplatí.

Je sice pravda, že existují banky, které mají podnikatelský účet zcela bez poplatků, ale na druhou stranu už asi neposkytují další produkty jako kontokorent nebo kreditní kartu   k podnikání a hlavně nemají tolik kontaktních míst jako Era. A navíc, do které banky můžete jít i v sobotu dopoledne? Moc jich není, že? Kdežto s Era účtem můžete zajít na jakoukoli poštu. V současné době jednoznačně doporučuji Era účet k podnikání,“ dodává ze své zkušenosti Zuzana Pšeničková, vítězka soutěže Era Účetní roku 2011.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená