FinExpert.e15.cz

EET u operátorů: zmapovali jsme nabídky a ceny

Evidence vás nemusí nic stát, O2 nabízí...

První vlna podnikatelů má od 1. prosince povinnost evidovat elektronicky tržby, ale ne všichni jsou připraveni. Mnozí si budou muset pořídit nové pokladní zařízení i připojení k internetu a tady cítí šanci mobilní operátoři, jelikož mohou nabídnout obojí plus instalační a servisní služby. To vše v balíčku za jeden měsíční paušál, za který podnikatelům slibují, že se jim o všechno postarají.

Každý operátor na to jde trochu jinak, dokonce i cílové segmenty se maličko liší. A pozor, tzv. E-tržby (EET) vás dokonce nemusí stát vůbec nic, jeden z operátorů nabízí dohodu – mějte měsíční karetní obrat sto tisíc a poplatek vám bude odpuštěn.

Operátoři podporují zavedení EET, prodá jim internet

Jako první přišel s nabídkou řešení pro EET už v únoru Vodafone, jeho ePokladna je šita na míru těm nejmenším podnikatelům, zjednodušeně řečeno všem těm, kteří jsou tak malí, že si vystačí s chytrým telefonem či tabletem, POS terminálem pro platby kartou a kapesní tiskárnou.

Pro představu: řemeslníci, kadeřnice, fast-foody či menší kavárny a hospůdky. Pokud už telefon či tablet máte, budete potřebovat internetové připojení a licenci k ePokladně. Jinak řečeno, platit musíte za data a pak ještě za samotnou licenci.

Vodafone ePokladna měsíční paušál s/bez DPH
ePokladna Mini 180 Kč 147,76 Kč
ePokladna Standard 300 Kč 247,93 Kč
ePokladna Komplet 420 Kč 347,11 Kč

Řešení ePokladna funguje s aplikací pro Android a iOS, cena licence vychází ve verzi standard na 300 Kč měsíčně a na 420 Kč ve variantě Komplet. Dražší verze má navíc funkce pro stravovací služby, řízení vztahů se zákazníky (CRM) a obsahuje správu skladu. V ceníku operátora najdeme ještě variantu Mini, ale ta má omezení na osm různých položek:

Jen pro pořádek, „vodafonní“ mobilní tiskárna vyjde na 5 377 Kč (což mj. odpovídá jednorázové slevě na dani z příjmů pro ty fyzické osoby, kterých se povinnost evidovat tržby dotkne). Další informace najdete na adrese vodafone.cz/epokladna.

Aplikace ePokladna ke stažení:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U O2 se řešení pro EET jmenuje pro změnu eKasa. Operátor nabízí v balíčku za 6 044 Kč (4 995 Kč bez DPH) dotykovou pokladnu se stojanem (na obrázku), tiskárnu na účtenky, platební terminál pro platby kartami a SIM kartu pro datové připojení.

Pokladnu je možné připojit k internetu přes mobilní síť LTE nebo WiFi. eKasa od O2 funguje na každém internetovém připojení. Výše popsané „all-in-one“ řešení nabídne operátor za 604 Kč měsíčně (499 Kč bez DPH), může ale být i zdarma.

Klepněte pro větší obrázek
Pokladna pro EET od O2 (obr.: o2.cz/ekasa)

Pokud přes POS terminál měsíčně proteče alespoň 100 tisíc korun z karetních transakcí, paušál nebude účtován. Při polovičním obratu odpustí O2 polovinu poplatku. Každý hospodský si tak může snadno spočítat, kolik piv musí vytočit a kolik porcí guláše prodat, aby ušetřil náklady na provoz pokladny. Paušál obsahuje datový objem 200 MB, který by měl drtivé většině podnikatelů vystačit (průměrná velikost účtenky 8,5 kB). Pokud ne, dalších 200 MB vyjde na 99 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Naučte zákazníky platit kartou, vzkazuje O2. Při obratu nad 100 tisíc odpustí poplatek za EET (obr.: o2.cz/ekasa)

O2 se k sobě snaží už teď stáhnout všechny podnikatele, které EET v budoucnu čeká. Měsíční poplatek totiž slibuje účtovat až od data účinnosti zákona o evidenci tržeb, tedy od letošního prosince u hotelů a restaurací, od března 2017 u malo a velkoobchodu. Ostatní živnosti mohou eKasu využívat zdarma ještě o rok déle, než na ně přijde řada. Další informace najdete na adrese o2.cz/eKasa.

Ministerstvo „zpřesňuje“: jídlo na stáncích s EET až v roce 2018

Ministerstvo „zpřesňuje“: jídlo na stáncích s EET až v roce 2018

Stánky s prodejem jídla a pití přijdou na řadu až od 1. března 2018.

Naproti tomu T-Mobile sází na co nejširší nabídku pokladních zařízení. Můžete si u něj pořídit (i na splátky) všestranný terminál, kasu, či tablet s tiskárnou. Zkrátka ať jste malí či velcí, s hardwarem není u T-Mobilu problém. Je z čeho vybírat. Například terminál vyjde na necelých šestnáct tisíc včetně daně (12 995 Kč bez DPH), podobně i kasa. Obě zařízení lze splácet za 478 Kč s DPH (395 Kč bez DPH). Ostatní ceny a výši splátek najdete na scrennshotu níže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hardware k EET od T-Mobilu (obr.: t-mobile.cz/etrzby)

Ceny zařízení pro EET u T-Mobilu:

Klepněte pro větší obrázek

Samotná cena za neomezené datové přenosy činí pouhých 48 Kč (40 Kč bez DPH). Pokud byste ale chtěli přijímat i platby kartou, je třeba připočíst ještě 175 Kč, respektive 212 včetně DPH. Další informace najdete na webu t-mobile.cz/etrzby.

Podporujete zavedení EET?

Další článek


 

celkem 66 komentářů

Nejnovější komentáře

Plnohodnotné řešení Eet zdarma najdete na www.epokla...
Petr
27. 11. 2017, 17:03
Hrozné, sou to poláci a na trhu sou úplně noví, nema...
David
11. 11. 2017, 15:23
Chtěl jsem se jen zeptat jaké máte zkušenosti s pokl...
Radim Hajek
7. 10. 2017, 22:53
nejdriv Jan Klusáček ted Partl, hezka samoreklama. H...
Maros
2. 8. 2017, 10:00
neni zdarma, ale hezky pokus o samoreklamu
Maros
2. 8. 2017, 09:47

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená