FinExpert.e15.cz

eBiz: Prodej softwaru ABRA vzrostl o 54 %

Společnost Aktis, český tvůrce ekonomických a účetních systémů značky ABRA, dosáhla za třetí čtvrtletí roku 2004 meziroční nárůst tržeb o 54,3 %. Společnost Aktis zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku ERP systémů pro Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a ČSTV a již začala dodávat první licence. Výběrové řízení se uskutečnilo v souvislosti se zákonnou povinností přechodu neziskových organizací od daňové evidence k účetnictví od 1. ledna 2005.

Konsolidované tržby za vlastní výrobky, služby a poskytnuté licence dosáhly v období červenec – září 2004 celkové výše 28,4 milionů korun. To v porovnání se stejným obdobím předchozího fiskálního roku činí meziroční nárůst o 54,3 %. Za celý fiskální rok 2003/2004 činil nárůst objemu tržeb 32 %

„Hlavním tahounem našeho růstu je prodej zákaznicky nejznámějších systémů ABRA G2 a ABRA G3. Vidíme silný nárůst poptávky především v segmentu menších firem, které musí od nového roku přejít od vedení daňové evidence k účetnictví. Navíc firmy začínají systémům řízení podnikových zdrojů věnovat velkou pozornost, protože jim to umožňuje naplno rozvíjet jejich podnikání a dosahovat lepší konkurenční pozice“, řekl Jaroslav Řasa, předseda představenstva Aktis.

V dalším období očekává společnost v souvislosti s nadcházející zákonnou povinností přechodu firem s obratem vyšším než 6 milionů Kč od daňové evidence k podvojnému účetnictví pokračující růst zájmu o systém ABRA G2. Na trh bude uveden nový systém ABRA G4.


Odborové a sportovní svazy budou využívat účetní software Aktisu

Na meziročním nárůstu tržeb se podílela také dodávka licencí ekonomického a účetního systému (ERP) ABRA G2 pro Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a Český svaz tělesné výchovy (ČSTV). Společnost Aktis zvítězila ve výběrovém řízení a v současnosti již probíhá instalace více než 1 600 licencí v odborových organizacích sdružených v ČMKOS a stovek dalších ve sportovních svazech fungujících pod hlavičkou ČSTV. Systém ABRA G2 těmto neziskovým organizacím pomůže usnadnit přechod od daňové evidence k účetnictví, který od 1. ledna 2005 vyžaduje zákon o  účetnictví.

Zdroj: TZ Aktis

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená