FinExpert.e15.cz

eBanka zvýšila v roce 2002 prodej platebních karet o 65 %

 eBanka, a.s. zvýšila v roce 2002 prodej platebních karet o rekordních 65 procent. Celkový počet vydaných platebních karet se tak zvýšil na více  než 254 tisíc aktivních karet. Z tohoto počtu připadá přes 180 tisíc na společné karetní produkty s HOME CREDITEM a Českou pojišťovnou. Dalších více než 72 tisíc platebních karet vydala eBanka pro majitele Osobních a firemních účtů.

 Jak řekl předseda představenstva a generální ředitel Radomír Lašák: „eBanka bude daleko více spolupracovat s celou finanční skupinou České pojišťovny a  vydávání karet je první vlaštovkou. Celá finanční skupina je dokonale produktově vybavená a tuto synergii systematicky vytěžíme.“

 Ve spolupráci s mateřskou Českou pojišťovnou se jde především o ČP Kreditní kartu a ve spolupráci se sesterskou firmou HOME CREDIT se jedná o YES kartu. Dále eBanka v rámci programu cobrandovaných karet vede přes 3 tisíce karet (např. Dětská karta, Seznam karta, Elle karta apod.) a navíc přes 2500 internetových karet, které uvedla na český trh jako první banka a které umožňují bezpečné placení na internetu.

 Člen představenstva a výkonný ředitel oblasti provoz Vlastimil Nigrin dodal: „eBanka se v současné době připravuje na zavedení čipových karet, ke kterému dojde ve 4. čtvrtletí tohoto roku a do konce roku 2004 plánujeme vydání čipových karet v řádu statisíců kusů.“

 eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 26 obchodních místech. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,9% akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. České pojišťovně byl mezinárodní ratingovou agenturou Standard & Poor’s koncem loňského roku zvýšen mezinárodní rating na BBB minus (BBB-), tzn., že se Česká pojišťovna dostala do tzv. investičního stupně. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za posledních pět let (1997-2001) byl téměř 11 mld. Kč  a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

 Celkový počet klientů eBanky přesáhl 313 tisíc. Více než 78 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 36 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 76 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 158 tisíc klientů vlastní úvěrovou YES kartu.

 (Zdroj: tisková zpráva eBanky)

 

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená