FinExpert.e15.cz

eBanka zavádí pojištění platebních karet proti zneužití, navíc zvýhodněné o 15 %

eBanka dnes zahájila poskytování pojištění platebních karet proti jejich zneužití. Pojištění pokrývá riziko možného odčerpání peněz z účtu v případě zneužití ztracené či odcizené karty neoprávněnou osobou. Toto pojištění je navíc do konce roku poskytováno se slevou ve výši 15 %.

eBanka dnes zahájila poskytování pojištění platebních karet proti jejich zneužití. Pojištění pokrývá riziko možného odčerpání peněz z účtu v případě zneužití ztracené či odcizené karty neoprávněnou osobou.  Toto pojištění je navíc do konce roku poskytováno se slevou ve výši 15 %.

Klient má možnost zvolit výši ročního pojistného limitu od 20.000 Kč do 80.000 Kč za cenu od 195 Kč do 612 Kč ročně. Pojištění kryje dobu až 5 dní zpětně před půlnocí dne, kdy byla oznámena ztráta či odcizení karty, resp. provedena její stoplistace.

 „V rámci našeho přerodu na univerzální banku představuje pojištění karet rozšíření služeb a další zvýšení ochrany finančních prostředků našich klientů.“ dodal Vlastimil Nigrin, člen představenstva a výkonný ředitel oblasti Provoz eBanky.

Pojištění nevyžaduje spoluúčast klienta a vztahuje se k jakémukoliv typu embossované platební karty vydávané eBankou (tedy platební karty MasterCard Standard, Business, Gold,  Standard Charge,  Business Charge a dále VISA Classic, Business a Gold). Teritoriální rozsah pojištění není nijak omezen. Ke sjednání pojištění není nutná návštěva pobočky, ale lze jej sjednat i  pomocí internetu, svého bankéře či telefonního centra. Pojištění se nevztahuje na užití karty provedená s použitím PIN ani na e-commerce transakce, které nevyžadují předložení karty. „Pro bezpečnější ochranu e-commerce transakcí však eBanka nabízí speciální internetovou kartu“, upřesňuje Ondřej Moravec, ředitel divize Karty eBanky. 
V případě nahlášení ztráty či zcizení nepojištěné karty přebírá eBanka odpovědnost za zneužití  od 1 hodiny u elektronických karet a od půlnoci v případě embossovaných karet.

Zamykání karty a okamžitý přehled o pohybech na účtu – ochrana proti zneužití
eBanka v oblasti ochrany karet nabízí jako jediná na trhu službu zamykání karty. V momentě uzamčení karty systém nedovolí výběr z bankomatu ani další autorizované transakce učiněné platební kartou. Ke snížení rizika zneužití platební karty také přispívá nastavení služby Informuj mě!, s níž má klient přehled o pohybech peněz na svém účtu do 2 minut.


eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 144 obchodních místech. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. Česká pojišťovna má mezinárodní rating agentury Standard & Poor’s označovaný jako  BBB minus (BBB-), tzn., že je v tzv. investičním stupni. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za poslední tři roky  (2000-2002) byl více než 12,5 mld. Kč  a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 371 tisíc. Více než 86 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 53 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 112 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 173 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená