FinExpert.e15.cz

eBanka v kapesním počítači

 Jste majitelem kapesního počítače nebo uvažujete o jeho nákupu? eBanka přichází se službou, díky které můžete ovládat své finanční prostředky pomocí kapesního počítače. V praxi to znamená, že při správě svého účtu přes internet už nejste odkázáni na klasický počítač, ale můžete využívat svého kapesního počítače a pohodlně jím ovládat svůj účet, ať jste kdekoli.

 Co potřebujete k tomu, abyste tuto službu mohli využívat? Stačí vám jakýkoli účet u eBanky, kapesní počítač s internetovým prohlížečem podporující framy a SSL protokol (což jsou všechny běžně užívané prohlížeče) a připojení k internetu. Pak vám již nic nebrání, abyste z kapesního počítače ovládali většinu funkcí svého účtu. Budete mít přehled o historii a aktuálním zůstatku na účtu, budete informováni o aktuálním stavu plateb realizovaných platební kartou. Pomocí kapesního počítače také budete moci zadávat jednorázový či trvalý platební příkaz, založit si několik druhů termínovaných vkladů a mít o těchto operacích neustálý přehled.

 K autentizaci a certifikaci při přístupu k vašemu účtu můžete využívat Osobní nebo Mobilní Elektronický klíč. Jak tento klíč získáte a na jakém principu vůbec mobilní přístup k internetovému rozhraní klientského účtu funguje?

 Nejjednodušším a proto nejvíce používaným pomocníkem k získání bezpečného přístupu k účtu je mobilní telefon. Klientův mobilní telefon musí být vybaven SIM kartou podporující bankovní služby. Služba GSM Banking je pak ihned aktivována při založení účtu. Při vstupu ke svému účtu pak klient zašle požadavek a během okamžiku mu Klientský systém eBanky pošle zpět vygenerovaný vstupní kód, kterým se klient připojí na internetovou stránku svého účtu. Tento kód je pro každý vstup jedinečný a mění se při každé žádosti o jeho zaslání.

 "Tato zatím ojedinělá obsluha účtu kapesním počítačem posouvá službu internetového bankovnictví o notný kus dopředu," říká Roman Knaus, manažer oddělení Distribuční kanály eBanky, a vysvětluje: "Zvolili jsme takové řešení, aby tuto službu mohli využívat majitelé co nejširšího spektra kapesních počítačů. Náš systém je kompatibilní se všechmi typy kapesních počítačů, které pracují s operačními systémy PocketPC nebo PalmOS. Tím jsme dosáhli pokrytí většiny současného trhu kapesních počítačů."

 Se službou "Banka v kapesním počítači" přichází eBanka jako první na českém bankovním trhu. Svým klientům nabízí novou, komfortní a rychlou cestu k ovládání svého účtu, ať jsou kdekoliv.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená