FinExpert.e15.cz

eBanka již nyní splňuje podmínky pro vnitrobankovní převody platné od roku 2004

 Zákon č. 124/2002 o převodech peněžních prostředků, elektronických platebních prostředcích a platebních systémech kromě jiného určuje i časové termíny pro převod peněžních prostředků v rámci platebního styku. Podle tohoto zákona budou banky od 1. ledna 2004 mimo jiné povinny zúčtovat transakce při převodu v rámci banky ještě týž den nebo následující bankovní den.

 eBanka již od svého založení v roce 1998 zajišťuje v rámci platebního styku převody finančních prostředků mezi účty vedenými v rámci banky v reálném čase. Tzn. během několika okamžiků od zadání platebního příkazu, trvalého příkazu apod. jsou peněžní prostředky připsány na účet příjemce. Příjemce může finanční prostředky ihned použít pro např. placení kartou v obchodě nebo je vybrat v hotovosti.

 Jak řekl člen představenstva a výkonný ředitel oblasti provoz Vlastimil Nigrin: „eBanka nejen že splňuje lhůty platné od roku 2004 již nyní, ale navíc všechny transakce provádí bez ohledu na to zadá-li klient příkaz k převodu v pracovní den nebo např. během víkendu, a to v kteroukoli denní či noční dobu.“

 V rámci již platné zákonné úpravy o mezibankovních převodech zúčtovává eBanka příchozí platby ihned, jakmile je obdrží z clearingového centra České národní banky. Odchozí platby eBanka posílá do clearingového centra ČNB několikrát denně.

 „Díky tomuto postupu banky má klient své prostředky k dispozici dříve než je na trhu běžný standard a než stanoví příslušné zákonné lhůty. Tento standard v eBanky velmi oceňují především podnikatelé a malé a střední podniky, neboť jim rychlost eBanky pomáhá v jejich podnikání,“ dodal V. Nigrin.

 eBanka je univerzální banka (3. nejdůvěryhodnější v České republice v soutěži o Banku roku 2002), která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 26 obchodních místech. Nadále drží i vedoucí postavení v přímém bankovnictví, o čemž svědčí celá řada ocenění, které získala (např. titul Přímé bankovnictví roku 2002).

 Celkový počet klientů eBanky přesáhl 312 tisíc. Více než 78 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 36 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 76 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 158 tisíc klientů vlastní úvěrovou YES kartu.

 (Zdroj: tisková zpráva eBanky)

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

To je asi tak vše...
xxx
14. 2. 2003, 09:32

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená