FinExpert.e15.cz

EASYJET: Nejvíce se stresují Londýňané

Výsledky nedávného průzkumu společnosti easyJet potvrdily, že největším stresem v Evropě trpí Londýňané.

Dlouhá pracovní doba, nevlídné počasí a rostoucí obavy z finanční krize – to vše jsou faktory, které přispívají k tomu, že lidé žijící v britské metropoli jsou neustále ve stresu a nedokáží si odpočinout.

Tuto skutečnost teď potvrdil průzkum, z něhož Londýňané vyšli jako populace, která se ze všech evropských zemí stresuje nejvíc. Studie se účastnilo tisíc respondentů trvale žijících ve Velké Británii. Byli požádáni, aby vyjmenovali ta evropská města, v nichž panuje největší stres, a také aby uvedli nejlepší příklady relaxace.

První příčku zcela jasně obsadil Londýn – plných 57 procent respondentů uvedlo, že největší stres panuje tady. Naopak nejmenším stresem se podle respondentů průzkumu vyznačují Helsinky (pouhá 2 procenta), které jsou proslavené především tradicí saun. Sauny se zřejmě podílejí velkou měrou na snížení napětí mezi obyvateli Helsinek.

Komerční ředitel společnosti easyJet pro Velkou Británii David Osborne prohlásil: „Londýn je známý tím, že zde je snad nejdelší pracovní doba v celé Evropě. To samo o sobě ale stres nezpůsobuje – daleko podstatnější je to, že nedokážeme relaxovat a uvolnit se. Londýňané mají stále tendenci problémy v sobě dusit. Vůbec se nedokáží uvolnit a relaxovat jako lidé v jiných evropských městech, k čemuž ovšem přispívá i dlouhá pracovní doba a náročná práce. Musíme se inspirovat příkladem Helsinek a někdy tak trochu vypustit páru.“

Průzkum se respondentů rovněž dotazoval na to, jak relaxují, kolik času věnují svým koníčkům a proč se cítí pod takovým stresem. Více než 56 procent respondentů uvedlo, že nejraději relaxují o samotě. Z oblíbených činností vítězí spánek, čtení knih nebo koupele.

Jen necelých 28 procent dotázaných Britů uvedlo jako oblíbenou formu relaxace setkání s přáteli nebo trávení času s rodinou. Přes 70 procent uvedlo, že relaxaci a odpočinku věnují každý den méně než čtyři hodiny.

Na otázku, co jim působí největší stres, odpovědělo přes 40 procent dotázaných, že jsou to hlavně obavy z finančních potíží a rostoucí náklady na bydlení. Mnozí z nich rovněž podotkli, že je výrazně tíží úvěry.

David Osborne dodává: „Náš zákazník - náš pán. Pokud naši klienti potřebují levné letenky do destinací, kde se dobře relaxuje, nabídneme jim je, ať už jde o Helsinky nebo jiné město vhodné k relaxaci.“

Společnost easyJet nedávno získala na prestižních British Travel Awards cenu jakožto nejlepší nízkonákladová společnost. Také se umístila na druhém místě se svou webovou stránkou easyjet.com v kategorii nejlepší rezervace letenek.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená