FinExpert.e15.cz

EASYJET: expanduje ve Francii

easyJet, přední nízkonákladová evropská letecká společnost, otevřela svou již
20. základnu aerolinek – tentokrát na letišti Saint-Exupéry v Lyonu. Slavnostního otevření se zúčastnil generální ředitel easyJet Andy Harrison a starosta Lyonu Gérard Collomb.

Nová základna vybudovaná ve druhém největším francouzském městě je součástí investičního plánu ve výši 400 milionů eur, který bude realizován v horizontu příštích čtyř let a jehož cílem je posílit pozici společnosti easyJet coby největšího nízkonákladového dopravce ve Francii. Investice mimo jiné umožní rozšířit flotilu z 6 letounů na 20 a zdvojnásobit počet cestujících – z 6 milionů v roce 2007 na plánovaných 12 milionů v roce 2011.

V počáteční fázi budou na lyonském letišti umístěny dva letouny Airbus A319. Investice ve výši 80 milionů eur umožní vytvořit zhruba 80 pracovních míst pro piloty i letušky. Stávajících pět tras z lyonského letiště rozšíří easyJet o dalších pět nových destinací v Evropě a severní Africe - nově se z Lyonu bude létat do Benátek, Marakéše, Casablanky, Lisabonu a Porta. V rámci vnitrostátní přepravy na území Francie budou zavedeny pravidelné lety do Bordeaux, Toulouse a Birarritzu.

Vytvořením třetí francouzské základny v Lyonu, který je druhým nejvýznamnějším ekonomickým centrem Francie, se easyJet stává první nízkonákladovou společností, jež nabídne vnitrostátní lety po Francii. Již v únoru 2008 easyJet otevřel ve Francii jinou základnu, a to na letišti Charlese de Gaulla v Paříži. Skutečnost, že dvě francouzské základny byly otevřeny v takto krátkém časovém horizontu, jen podtrhuje význam Francie jakožto trhu, kde je možné dosáhnout podstatně vyššího růstu.

Společnost easyJet v současné době provozuje ze 14 francouzských letišť 50 linek (Paříž CDG, Paříž Orly, Lyon, Grenoble, Nice, Marseille, Toulouse, Biarritz, Bordeaux, La Rochelle, Montpellier, Nantes, Bastia a Ajaccio). V první polovině letošního roku přibude dalších 23 linek.

„Společnost easyJet může svým klientům nabídnout jedinečnou kombinaci levných letenek a pohodlných služeb – a právě tato kombinace si za uplynulých dvanáct let získala velkou oblibu u francouzských zákazníků. Dnes ale cítíme, že francouzští zákazníci požadují větší výběr, a uvědomujeme si, že na francouzském trhu s leteckou přepravou chybí dostatek cenově dostupných přímých spojení. To vnímáme jako příležitost pro easyJet,“ prohlásil na tiskové konferenci v Lyonu generální ředitel easyJet Andy Harrison. „Dnešní událost je klíčovým krokem k naplnění naší iniciativy, jejímž cílem je zdvojnásobit naši přítomnost ve Francii do roku 2011 a nabídnout francouzským zákazníkům široké spektrum služeb. Hodláme zaměstnávat francouzské zaměstnance a v letadlech Airbus, vyráběných ve francouzském Toulouse, chceme přepravit co nejvíce francouzských pasažérů. Již teď sami sebe vnímáme jako nejlepší francouzskou alternativu k Air France,“ dodal Harrison.

easyJet je v současné době druhým největším dopravcem na francouzském trhu a jeho tržní podíl činí 6 %.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená