FinExpert.e15.cz

easyJet cestovatelské menu na listopad

Nechte se zlákat a vyberte si z naší listopadové nabídky - www.easyJet.com.

Milán – NOVÁ DESTINACE – začínáme 29. října

Mezi turistická nej… Milána patří bezesporu “Il Duomo” – milánský dóm. Stavba tohoto zázraku gotiky s více než 135 věžičkami a bohatou sošní výzdobou trvala déle než pět století. Kromě výzdoby se můžete obdivovat I kouzelnému výhledu na celé město ze střechy dómu.

Dalším místem, které musíte v Miláně navštívit je Castello Sforzesco na Piazza Castello – renesanční budova, dříve pevnost, vévodství a kasárny, dnes kulturní centrum. Sant´Ambrogio je nejdůležitější a také pravděpodobně nejkrásnější milánskou bazilikou postavenou v roce 379 n.l., která ukrývá dřevěnou kazatelnu z  11. století.

V Miláně najdete i spoustu zajímavých muzeí, například Museo Teatrale alla Scala na Piazza Scala, které obsahuje velké množství historických připomínek na slavné operní skladatele: Verdi, Rossini, Puccini a Toscanini. Museu Archelogico na Corso Magenta nabízí fascinující pozůstatky z doby Etrusků, na město Milán v době římské a řecké, včetně různých mozaik a bust. Museo Nazionale della Scienza e della Tecnica Leonardo da Vinci na via San Vittore, které se nachází v prostorách bývalého kláštera, se pyšní 15 tisíci výstavními objekty, například rekonstruovanou vlakovou stanicí ve stylu Art Nouveau.
Toliko kultury, Milán je samozřejmě jednou z metropolí módy, kde má svoji bázi několik předních módních návrhářů.

A nakonec něco pro milovníky sportu, zvláště lyžování – oblíbený lyžařský resort Livigno se nachází pouhé čtyři hodiny jízdy od města. Jezero Como leží asi 30 minut jízdy autem nebo hodinu vlakem a odtud doporučujeme výlet lodí do Bellagio, malebného městečka plného kaváren, obchůdků a překrásných zahrad. V Miláně si přijde na to své opravdu každý! 

Na letiště v Miláně Malpensa létají od 15.prosince přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od 1138 Kč (včetně poplatků).

Londýn – BBC kulinářská show na stadiónu Olympia: 10. – 12. listopadu

S blížícími se vánočními svátky je tu pro vás show těch nejznámějších londýnských mistrů kulinářského umění, kteří vám rádi ukážou nejeden ze svých triků, možná odhalí i nějakou tu tajnou recepturu a hlavně pokusí se uspokojit vaše mlsné jazýčky. Odskočte si na chvíli z pracovního i předvánočního shonu a nechte se hýčkat…

Londýn – Jezdecká škola na stadiónu ve Wembley: 16. – 19. listopadu
Proslulá Španělská škola jezdectví se v listopadu vrací z hostování ve Vídni zpět do Londýna. Zveme vás na úžasnou přehlídku chovných lipizzánů a ukázku klasického koňského výcviku v tom nejvyšším možném standardu. Jak dokážou jezdci pomocí jemných příkazů „zkrotit“ tato nádherná zvířata? Jedná se o opravdovou pastvu pro oči celé rodiny…

Na letiště Londýn Gatwick a Londýn Stansted létají přímé linky easyJet z Prahy. Rezervujte si zpáteční letenku ještě dnes za cenu od 2 137 Kč (včetně poplatků).

Bristol – Největší ohňostroj v celé Británii: 5. listopadu od 16.30 hod.

Zaleťte si s dětmi na víkendový výlet do Bristolu a navštivte malebné městečko Durdam Downs, kde můžete 5. listopadu odpoledne zažít největší ohňostroj v celé Británii. Kromě světelné show na nebi je připraven i bohatý doprovodný program nejen pro děti. Takže všichni budou mít ještě dlouho na co vzpomínat…

Na letiště v Bristolu létají přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od Kč 3 357 Kč (včetně poplatků).

Vánoce se blíží – v Ženevě připravují kluziště a vánoční trhy: od 19. listopadu

Obří kluziště uprostřed města Ženevy navštíví ročně přes třicet tisíc návštěvníků. Letos se otvírá už 19. listopadu, vstup je zdarma. K tomu přibydou od 25. listopadu v tomto městě obklopeném nádhernými velehorami stánky s praženými oříšky, pečeným zázvorovým chlebem, máslovými sušenkami, svařeným vínem, ale třeba i dřevěnými hračkami a spoustou dalších cetek. Trhy přitahují každoročně pozornost lidí z širokého okolí i zahraničí. Jde zkrátka o to pravé místo, kde koupit něco netradičního pod vánoční stromeček a hlavně si dosyta užít vánoční atmosféry pod úpatím Alp.
Na letiště v Ženevě létají od 26. října 2006 přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od Kč 1 258 Kč (včetně poplatků).

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená