FinExpert.e15.cz

EASYJET: Anglie na koňském hřbetu

Ať už jste vášnivým jezdcem nebo obdivujete koně pouze z uctivé vzdálenosti, Anglie je pro vás tou pravou zemí.

Soutěže, výstavy, závody – milovníci koní si tu rozhodně přijdou na své. Ve Velké Británii se rozlišuje mezi „koňskými soutěžemi“, kde se soutěží v drezúře nebo všestrannosti, a „koňskými výstavami“, kde jsou koně pouze předváděni.

Na výstavách jsou koně předváděni buď pod sedlem, nebo takzvaně na ruce. Výstav se účastní řada jezdeckých klubů z celé země a na svých koních obvykle musejí předvést „sólo“ jízdu sestávající z několika drezurních úkolů a skoku přes jednu překážku, jejíž výška je proměnlivá (nejčastěji od 60 do 100 cm).

Koňské výstavy na národní, regionální a místní úrovni spadají do působnosti Britské asociace pro chov koní, Pony Clubu, Britské společnosti pro chov jezdeckých koní a Britské asociace pro koňské výstavy. Své vlastní výstavy organizují i chovatelské svazy, zejména Svaz chovatelů plemene Welsh Pony a Svaz chovatelů arabských plnokrevníků. Výstavy a soutěže ovšem pořádají i jezdecké kluby po celé zemi, často za nadšené pomoci dobrovolníků. Žádná konkrétní asociace nebo organizace však tyto rozmanité akce nezastřešuje.

Zato olympijské disciplíny spadají do působnosti Britské jezdecké federace, která má ovšem několik divizí. Tak například soutěže v drezúře se obvykle konají odděleně od ostatních závodů a pořádá je Britská drezurní asociace. Závody v parkuru zajišťuje Britská asociace pro parkurové skákání a závody všestrannosti Britská asociace pro závody všestrannosti.

Po celé Británii se koná řada jezdeckých soutěží, takže milovníci koní si jistě přijdou na své. Anglické jezdecké soutěže lze rozdělit na dvě hlavní kategorie: sportovní a elegantní. Sportovní zahrnují drezúru, parkur a cross-country, tedy zkoušku všestrannosti, zatímco soutěže v eleganci se zaměřují na celkové představení koně, jeho chování a ovladatelnost. Zvláštním stylem je „vyjížďkový“ styl, kdy se u koně hodnotí hlavně vysoký chod v klusu.

Parkurové skákání, závody všestrannosti a drezúra se někdy označují jako „olympijské“ soutěže, protože jsou to jediné jezdecké disciplíny, v nichž se soutěží na olympijských hrách.

Mezinárodní londýnská výstava koní „Olympia 2008” se letos koná v Londýně ve dnech 16. až 22. prosince. Vstupenky jsou již v prodeji a své návštěvy rozhodně nebudete litovat. Rezervujte si letenku u společnosti easyJet – ceny již od 629,- Kč včetně daní a poplatků.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená