FinExpert.e15.cz

Dvě hodiny a 5 milionů liber

Vydělat pět milionů liber za dvě hodiny. To jsme zažili na semináři Roberta Kiyosakiho v Londýně, z něhož přinášíme exkluzivní reportáž.
Dvě hodiny a 5 milionů liber

„Co byste dělali, kdybyste dnes odcházeli s 5 miliony liber v hotovosti?“ - to je otázka, kterou jsme dostali po vstupu do sálu hotelu Hilton London Metropole, v němž se konal dvouhodinový workshop Learn to Be Rich (Nauč se, jak zbohatnout). Je to součást vzdělávacího programu nejuznávanějšího investora, ponikatele a učitele finanční inteligence na světě v současné době - Roberta Kiyosakiho.

Podle instrukcí si píšeme na papír všechny nápady, jak s tím balíkem peněz naložit. Na minutu přesně se před publikem objevuje charismatický mladík v obleku bez kravaty s nedopnutou košilí a šum v sále utichá. „Jak se máte?“ Ozývá se pár nesmělých odpovědí. „Ježiši vy ste jak mrtvoly.... jak se máte?“ Všichni nadšeně křičí a my chápeme, že sednout si do první řady možná nebyl ze strategických důvodů nejlepší nápad. Charismatický řečník Ryan je osobním studentem a spolupracovníkem Roberta Kyiosakiho, nemovitostní investor, kouč a trenér.

Na úvod rozebírá několik aktuálních témat souvisejících s nemovitostní krizí. „Největší počet milionářů vzniká právě v době krize,“ tvrdí a ptá se posluchačů, kdo zná knihu Bohatý táta chudý táta a stolní hru Cashflow, kterou Robert Kiyosaki vytvořil pro vyučování finanční inteligence. „Během hraní se uplně změní váš způsob myšlení o penězích,“ říká Ryan a ptá se, kdo hru hraje pravidelně. Hlásíme se a v tu chvíli si všímá, že jako jediní v sále máme dvě jmenovky – jednu jako všichni ostatní a druhou propagujeme Ambassador Cashflow Klub z České republiky.Podíval se blíže na mou sousedku. „Jana je tak velký fanoušek Bohatého táty, že má dokonce dvě jmenovky!“ a Ryan si s náma plácá rukou. Celý workshop byl rozdělen do pěti lekcí, které Robert Kiyosaki předal Ryanovi.

První lekce: Bohatí jsou ti, kteří se dokáží rozhodovat

Mezi tři klíče k přijímání dobrých a velkých rozhodnutí patří poznat kritický okamžik, mít správné znalosti a akce. Správný okamžik Ryan demonstroval na příkladu s oslovením dívky. Vidím přicházet nějakou dívku, „hele to je přesně můj typ!“, srdce mi buší a když je dívka u mě tak mám v mysli: „no né, ona je perfektní, absolutně úžasná!“, dívka už jde pryč a já si pomýšlím „nojo vážně je dobrá,“.

Co se právě stalo? Promeškal jsem kritický okamžik když byla u mě a mohl jsem ji oslovit. Ta příležitost už je pryč. „Mít správné znalosti znamená mít finanční vzdělání. Jedině díky němu můžeme rozpoznávat příležitosti k dobrému obchodu,“ říká Ryan. Pokud by ale stačilo poznat kritický okamžik a mít finanční vzdělání, potom by každý mohl být milionář. V čem je háček? Ryan si vzal na pomoc multimediální CD od Roberta Kiyosakiho: „Mám pro vás dárek. Tohle CD ale může získat jenom jeden z vás.“

Cíle semináře:

- Jak změnit svoje návyky v utrácení, jak zařídit aby vaše aktiva platila za vaše pasiva, proč byste nikdy neměli říkat „to si nemůžu dovolit“ a důležitost odmítnutí žít pod svou úroveň.

To všechno Robert na CD prozrazuje a navíc ještě jsou na něm dva bonusy: elektronické dokumenty s návodem, jak najít ty nejlepší investice a slovník nejčastěji používaných termínů při obchodování s nemovitostmi. Ryan zvedá krabici s tímto CD nad hlavu a ptá se publika: „Kdo chce tohle CD mít?“, v sále se zvedá několik rukou. „Tak znova – kdo chce mít tohle CD?“ lesy rukou jsou nahoře. „Vy asi nechápete na co se ptám – KDO CHCE MÍT TOHLE CD?“ a z páté řady tryskově vyběhnul jeden pán a CD Ryanovi vytrhnul z ruky. „Tohle přesně je akce. Všichni jste viděli příležitost, všichni jste měli znalosti abyste věděli, že je to dobrá příležitost a všichni jste tu příležitost chtěli. Ale jenom jeden z vás byl ochoten vynaložit energii aby tu příležitost získal. Proto kolem nás bude vždy dostatek dobrých příležitostí“, uzavírá Ryan první lekci o bohatství.

Druhá lekce: Bohatí nepoužívají své vlastní peníze

„Ale já nemám žádné peníze, které bych mohl investovat,“ stěžuje si většina lidí. V tuto chvíli přichází na řadu úkol, který jsme dostali před zahájením workshopu. Přibližně polovina lidí si nevypsala návody, jak naložit s pěti miliony liber. Ani jeden z nich nebude nikdy bohatý.Jak nám Ryan vysvětluje, nejdůležitější je pěstovat v sobě kreativitu a vizi, která k nám díky zákonu přitažlivosti přivede lidi s potřebným kapitálem a zkušenostmi. A k čemu by nám byl člověk s nabídkou pěti milionů liber jako investice kdybychom neměli plán jak s nimi naložit? Jako bonbónek Ryan prozrazuje pár triků jak získat rychlý kapitál pomocí kreditních karet, ale zároveň upozorňuje na související rizika.

Třetí lekce: Bohatí rozumí daňovým zákonům

Bohatí ví, jak nasměrovat svoje finanční toky, aby co největší část peněz mohli dále investovat a co nejmenší část peněz odvádět státu. Ryan ukazuje několik konkrétních příkladů nemovitostí, do kterých investoval a jakých nástrojů ke snížení daní využil. Samozřejmě se to týká Velké Británie.

Čtvrtá lekce: Pěstujte si myšlení milionáře

„Můj úspěch je výsledkem toho, že jsem měl možnost se pohybovat, učit a spolupracovat s úspěšnými podnikateli a lídry a inspirovat se z jejich myšlení ohledně vydělávání peněz a podnikání,“ vysvětluje Ryan. Richdad je produktem našich myšlenek a naše myšlenky jsou produktem našeho prostředí. Proto nám Ryan doporučuje, že jestli opravdu chceme zbohatnout, tak bychom měli využívat všech příležitostí, jak být v blízkosti úspěšných a bohatých lidí.

Pátá lekce: Investujte do sebe

„Po získání vzdělání na škole se nepřestávejte rozvíjet,“ říká na začátek lekce Ryan. Využívat máme nejen knih (Ryan doporučuje tituly od Roberta Kiyosakiho a například Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla), ale i audionahrávek a seminářů.

Workshopy tohoto typu se konají několikrát měsíčně a jejich cílem je seznámit návštěvníky s 3denním intenzivním seminářem na téma investování do nemovitostí a podnikatelského myšlení. Běžná cena semináře je 1 868 liber a na workshopu je možné si zakoupit lístek za349 liber. Tuto cenu pořadatelé nazývají jako zvýhodněnou, což ovšem neplatí pro středoevropany. Co ovšem nelze upřít semináři je obrovská energie, kterou během něj načerpáte. Po akci zjistíte, že k založení byznysu není potřeba mít na účtě sto tisíc liber, což je věc, která většinu lidí odradí od podnikání.

Další článek


 

celkem 9 komentářů

Nejnovější komentáře

cashflow
MK
15. 1. 2010, 12:46
Re: ten je dobrej!
akcius
8. 1. 2010, 23:23
Re: zas bych to neprehanel
mone
30. 12. 2009, 13:38
ten je dobrej!
Jirka
29. 12. 2009, 11:11
Přínosný článek
Marie Slivová
28. 12. 2009, 18:53

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená