FinExpert.e15.cz

Dvě dceřiné společnosti České spořitelny mění obchodní značku

Praha, 3. září 2013

Dceřiná společnost Factoring České spořitelny, a. s. nově vystupuje od 1. září 2013 pod značkou Erste Factoring. Právní název společnosti Factoring České spořitelny, a. s. se nemění. Rovněž dceřiná společnost České spořitelny S MORAVA Leasing, a. s. nově od stejného data vystupuje pod jménem a značkou Erste Leasing, a. s. Tímto krokem se obě společnosti stávají pevnou součástí rodiny silných mezinárodních značek korporátního bankovnictví Finanční skupiny České spořitelny – Erste Corporate Banking.

„Změna značek dceřiných společností České spořitelny na Erste Factoring a Erste Leasing je milníkem při dokončení obchodního modelu pro korporátní klienty poskytované pod značkou Erste Corporate Banking,“ říká Daniel Heler, náměstek generálního ředitele a člen představenstva ČS. „Obě společnosti mají velmi ambiciózní cíle, stále rostoucí postavení na trhu na základě vynikajících služeb a komplexního řešení pro naše firemní klienty. Tyto společnosti jsou součástí nově vzniklé produktové skupiny Transaction Banking, která nabízí ta nejlepší řešení pro řízení firemních financí,“ upřesňuje Daniel Heler.

Erste Factoring je s 35% podílem jedničkou na českém factoringovém trhu. Poskytuje komplexní služby v oblasti tuzemských a exportních pohledávek – financování, správy, inkasa a pojištění. Erste Leasing již dvacet let patří mezi nejvýznamnější české leasingové společnosti v oblasti financování zemědělské techniky, strojů a zařízení.

Obě společnosti mají nově rovněž společné vedení, které by mělo zajistit jednotný vztah dceřiných společností, jak ve vztahu ke klientům, tak k České spořitelně. Generální ředitelkou a předsedkyní představenstva obou společností se stala Radmila Jakubová, která pracovala jako finanční ředitelka ve Factoringu ČS v letech 1999-2011. Předtím se pohybovala ve vedoucích funkcích výrobních a obchodních firem. Náměstkem generální ředitelky zodpovědným za obchod a místopředsedou představenstva Erste leasing a. s. je nově Karel Machytka, který působí ve stejné pozici ve Factoringu České spořitelny od roku 2008. V letech 2005 – 2008 byl členem představenstva a vrchním obchodním ředitelem v Leasingu ČS a S Autoleasingu.

Informace o těchto společnostech lze nalézt na webových stránkách v novém přehledném designu, a to na nových adresách www.erstefactoring.cz a www.ersteleasing.cz.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená