FinExpert.e15.cz

Důvěřujete slovenskému trhu?

S ČSOB fondy můžete investovat také do slovenských dluhopisů.

Všichni, kteří mají důvěru ve vývoj slovenského hospodářství a finančních trhů, mají nyní novou příležitost do něj investovat. ČSOB připravila speciální dluhopisový fond KBC Renta Slovakrenta. Fond je denominován ve slovenských korunách. Jeho celkovou výnosnost tak může zvyšovat nejen pokles úrokových sazeb na slovenském trhu, ale také posilování slovenské měny vůči české koruně. 

Předností je nízká vstupní investice. Fond KBC Renta Slovakrenta lze upisovat ještě do 13. června a investovat je možné již částky od ekvivalentu 5 tis. Kč.

„Slovenský trh skýtá v poslední době zajímavé možnosti, díky našemu fondu tak mohou bez potíží na něj vsadit i tuzemští zájemci,“ hovoří o novém fondu Jan Barta z ČSOB Asset Managementu. „Slovenské hospodářství i inflace mají pozitivní vývoj a dá se proto očekávat, že investice do slovenských dluhopisů může přinést větší výnos než například na domácím trhu; jedním dechem musím ale dodat, že investicích do cizích měn je potřeba zvažovat měnové riziko,“ dodal Jan Barta. Střední doba splatnosti portfolia je stanovena na zhruba tři a půl roku. V současnosti se roční výnosnost podobných finančních produktů pohybuje kolem 4,4 až 4,8 %.  Možnost dále ji zvýšit nabízí ještě posilování slovenské koruny vůči české měně. 

Běžný vstupní poplatek do KBC Renta Slovakrenta činí jedno procento. Fond KBC Renta Slovakrenta byl založen v Lucembursku a podléhá dozoru lucemburské Komisi pro dozor nad finančním trhem. Pro činnost na území ČR obdržel rovněž povolení české Komise pro cenné papíry.

V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách více než 100 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC (z toho 95 fondů KBC a další tuzemské fondy společností ČSOB Investiční společnosti a 1.investiční). Skupina KBC patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK. Fondy skupiny KBC nabízené prostřednictvím ČSOB jsou převážně denominované v CZK nebo v hlavních zahraničních měnách (hlavně EUR a USD).

Zdroj: TZ ČSOB

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Zbláznili jste se?
alex
9. 6. 2003, 12:58
Zbláznili jste se?
Moby
9. 6. 2003, 10:53

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená