FinExpert.e15.cz

dTest: Společnost Bezreklamky by se měla zdržet protiprávního jednání vůči spotřebitelům

Neustávající stížnosti provázejí podnikání společnosti Bezreklamky s.r.o. S důkladným rozborem její činnosti přichází sdružení dTest, které společnost v otevřeném dopise vyzývá k upuštění od nekalých obchodních praktik.

Společnost Bezreklamky slibuje zákazníkům přivýdělek až několik tisíc měsíčně při obsazení jejich volné plochy využitelné pro reklamu (např. auta či plotu). Nenabízí však skutečné zprostředkování, ale pouhé nabídnutí reklamní plochy na svých internetových stránkách bez jakékoliv záruky výdělku. Po klientovi požaduje zaplatit za tyto služby 3390 Kč v prvním roce s automatickým prodlužováním smlouvy, každý rok za 2 990 Kč. Spotřebitelé však z jednání společnosti a telefonické nabídky získávají zcela jiný dojem o nabízených službách.

„Zákazníci, kteří využívají služeb společnosti Bezreklamky, nechtějí roky inzerovat, ale získat slibovaný pravidelný výdělek. Už sama skutečnost, že inzerce je minimálně na jeden rok, je neobvyklá. Na skutečně fungujícím inzertním portálu by stačilo jen pár dní,“ říká vedoucí poradny dTestu Lukáš Zelený a dodává: „Na internetových stránkách společnosti jsou sice informace a podmínky uvedeny poměrně detailně a korektně, avšak k uzavírání smluv dochází telefonicky. Zde již operátoři využívají propracované psychologické metody směřující k uzavření smlouvy a okamžitému vytvoření inzerátu, čímž vylučují zákonné právo na odstoupení od smlouvy v obvyklé čtrnáctidenní lhůtě.“

Společnost Bezreklamky své jednání hájí s poukazem na negativní závěry při kontrolách České obchodní inspekce, která se však zabývala jen částí sporných aktivit, a to navíc v individuálních případech. „Společnost sama uvádí, že  přibližně s 10 % svých klientů vede soudní spor, což považujeme za alarmující, zvláště když mnozí zákazníci rezignují, místo aby se soudili. Naopak musí svá práva aktivně hájit, i když jim už třeba přijde od soudu platební rozkaz. Potom mají šanci u soudu uspět,“ doplňuje Lukáš Zelený. 
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená