FinExpert.e15.cz

Družstevní záložny aneb bojíte se kampeliček? (téma)


kylxo  |  13. 09. 2005 05:11

Když se tak na to koukám, tak bych záložně nesvěřil ani ň. Posílat tam pejníze je pěkněj vopruz, složité jak žebřiňák. A ceny nejsou nic moc. Klepat se strachy, že mi nějaká dá 6% úroku a pak se budu klepat, než dostanu peníze ze zajišťováku - to se mi fakt nechce.

 | 
Pavel  |  30. 10. 2005 10:13

narazil jsem na článek až dnes když jsem hledal něco o kampeličkách, ale nutí mě to se vyjádřit i když už to asi nikdo nebude číst (snad autor .-)
odstavec : "Listopad `89 přinesl velké oči pro podnikání" je hromadou obecně propagovaných a stále opakovaných polopravd a lží, faktem je že (na 99% - dle pravidla komu ku prospěchu a dle jednoznačných "nepřímých důkazů") sektor kampeliček byl úmyslně zničen. Bylo to levnější a pro vládu (ČSSD) přijatelnější než krach České spořitelny. Taky je otázkou, jak by pokračovala jednání s Erste o privatizaci ČS (minimálně o kolik by se prodražila), při pokračování exponenciální expanze kampeliček na trhu retailu na úkor ČS, viz statistiky z roku 1998-1999, tuto expanzi na úkor ČS konstatuje i zpráva vlády (Mertlík - projednáno v ledu 2000).
Bývalý pracovník Bankovní asociace ing. Jaroslav Hanousek CSc. je darebák a lhář, který se propůjčil k tomu, že uměle odstartovala RUN na Kampeličky, který místo potřebné očisty sektoru zničil všechny velké kampeličky. Následně autorem vychvalované novely zákona 87/1995 zničily zase malé kampeličky (jediné které měly šanci ustát RUN). Sektor byl následně kompletně zdevastován nucenými správami uvalovanými nově dosazeným ředitelem Úřadu pro dohled ing. Vrzalem (dosazen z představenstva Union Banky, mimo jiné spolupodepsal úvěry na "Zubíkovy-Duckého směnky" - opravdu "ideální" člověk pro kontrolu).
Z kampeliček zůstaly jen vyjímky jako zmiňované FIO, které při RUNu podržela jeho finanční skupina.
Má-li někdo zájem o něco bližšího a konkrétnějšího - email je pravý i když ho často nepoužívám.

 | 
t  |  01. 11. 2005 11:08

" sektor kampeliček byl úmyslně zničen"

Podle jinych nemel byt vubec obnoven !!!!

 Ocistu by jsem platili z dani a to kampelicce , ktera je z principu druzstvo, tedy skupina podnikatelu, kteri spolecne rozhoduji o svych penezich - zde vkladech. Oni byli svepravni a kdyz jim nekdo tvrdil ze nabizene uroky jsou nerealne a ze to zavani podvodem, tak se mu smali !!!

 | 
Pavel  |  03. 11. 2005 09:22

Vážený pane
1) z daní všech se platila především očista bank včetně České spořitelny (jednalo se o podstatně větší čásku) a do toho si zahrňte i platby za kampeličky, které byly z důvodu záchrany-privatizace ČS zlikvidovány
2) o nereálnách úrocích jste četl v tisku že ? předpokládám, že jste si nic neověřoval a nedával do souvislostí (vysvětlení-příklad : pamatujete například jak měla Komerční banka úroky ve výši až přes 25% p.a. ? kdybych vám tvrdil, že stát musel do KB nasypat ty miliardy Kč co tam dal z důvodu vysokých úroků je to stejná polopravda jakou jste použil vy a jakou používá většina novinářů) , tím nezastírám, že v sektoru nebyly podvody jako v jiných začínajících a nepročištěných sektorech trhu (např. První Pražská DZ - Říha a spol.)
3) S tím družstem máte pravdu, ale stručně a tvrdě řečeno : pokud tento majetek stát "poškodí-zabaví" je logické že ho také zaplatí (přes pojištění vkladů), že se s tím svezlo i několik podvodů je bohužel pravda
4) v zahraničí to funguje, tak proč neměl být obnoven ? - aby banky nedostaly konkurenci ?

 | 
Daliíbor Chvátal  |  01. 11. 2005 12:16

Zajímavé, chápu Vaše rozhořčení. Neměl jsem však v úmyslu psát do detailu o politické situaci, která taky nebyla zrovna nejlepší. Úkolem článku je dát čtenáři informaci, zda je v dnešní době vůbec zajímavé používat služby kampeliček a čím ho mohou oslovit. Úsudek si musí ze spotřebitelského hlediska udělat sám. Detailním rozpitváváním, co způsobilo změny zákona, pády kampeliček a jaké bylo politické ovzduší, bychom se dostali na tenký led - je to subjektivní úsudek a informační hodnota článku pro běžného klienta banky by byla pryč. Děkuji však za diskuzi.

 | 
Pavel  |  03. 11. 2005 09:34

zdravím,
já měl námitky pouze k odstavci : "Listopad `89 přinesl velké oči pro podnikání" , který vypadá jak upravená rešerše tisku z té doby, a vašimi slovy "informační hodnotě" tohoto odstavce

Zbytek články má to co říkáte že by měl mít - informaci o tom co jsou kampeličky v dnešní době.

 | 
TonyLee  |  02. 11. 2005 15:51

Byl jsem klientem mnoha bank (KB, IPB, CS, Union, eBanka, ZIBA a nakonec jeste CS) a ode vsech jsem postupne odesel. V soucasne dobe jsem u FIO a zatim plna spokojenost.

Spocital jsem si toto: kdybych mel u FIO prumerne 15 000,- pri pripadnem krachu bych prisel o 1500,- (tedy 10%) coz je caska, kterou me stal napr. ucet u CS za rok.

Banky postupne uskubavaji Vase penize a nechteji se delit o vynosy. To je proste fakt. Staci se podivat na uroky na vkladovych produktech bank a porovnat je s jejich zisky.

 | 
tomas  |  10. 06. 2010 12:01

více informací o spoření ve Vojenské družstevní záložně http://www.sporit.eu/news/vojenska-druzstevni-zalozna-uroci-hure-nez-jine-zalozny/

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená