FinExpert.e15.cz

Dráhy vypraví posilové vozy na začátek prázdnin

V souvislosti s očekávaným zvýšeným zájmem o cestování, který pravidelně doprovází konec školního roku a začátek letních prázdnin, posílí České dráhy vybrané spoje o posilové vozy. Těch bude do oběhu zařazeno několik desítek s dodatečnou kapacitou více než 4 200 míst. Ve vybraných spojích budou posíleny i vlakové čety. První posilové vlaky a vozy vyjedou již v pátek, 30. 6. 2006. České dráhy doporučují všem cestujícím, aby si zajistili rezervaci místa a koupili jízdenky v předprodeji nebo využili některé z výhodných slev. U vlaků SC Pendolino na trase Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava doporučují České dráhy rovněž nákup cestovních dokladů v předprodeji nebo prostřednictvím internetu. Vlaky SC Pendolino jsou s povinou rezervací a zvláště páteční odpolední spoje mohou být dopředu vyprodány.

Posilový zvláštní vlak pro cykloturisty


Vzhledem k očekávané zvýšené frekvenci přepravy skupin s jízdními koly bude v sobotu, 1. července, vypraven zvláštní posilový vlak R k vlaku R 662 v úseku Brno hl.n. – České Budějovice. Zvláštní vlak odjíždí z Brna hl. n. v 7.25. Na zpáteční cestu se vydá z Českých Budějovic v 13.15.

Posila vlaků dálkové dopravy


V poslední den školního roku, v pátek 30. června, budou posíleny především vlaky na tratích Praha – Bohumín, Praha – Přerov, Brno – Bohumín, Brno – Olomouc, Cheb – Břeclav, Cheb – Praha, Liberec – Pardubice, Olomouc – Opava a Jeseník – Zábřeh na Moravě. Posíleny budou jak spoje kategorie rychlík, tak i spoje kategorie InterCity.

V první prázdninový den, v sobotu 1. července, budou vypraveny mimořádné posilové vozy na tratích Týniště n.O. – Františkovy Lázně, Františkovy Lázně – Hradec Králové, České Budějovice – Brno, Veselí n.L. – Brno, Jeseník – Brno a Olomouc – Opava.

Posila vlakových čet


V oba dva výše uvedené dny budou cestujícím na vybraných úsecích tratí k dispozici i mimořádně posílené vlakové čety. V pátek se bude jednat o spoje IC 141, IC 588, R 785, R 786, R 787, R 788, R 922, R 923 a v sobotu bude četa posílena u spoje R 665.

Vzhledem k většímu zájmu o cestování vlaky v období prázdnin doporučují České dráhy všem cestujícím včasné zajištění rezervace míst a nákup jízdenek v předprodeji. Včasným nákupem jízdenek v předprodeji se cestující vyhnou například frontám u pokladen v dopravní špičce, kdy z velkých nádraží odjíždí během krátkého času větší počet vlaků s místy pro několik tisíc cestujících. Cestujícím mohou také využít velké množství různých druhů slev, např. skupinové jízdenky, jízdenku SONE+ nebo Kilometrickou banku. U spojů SC Pendolino (s výjimkou spojů SC 502 a SC 509) mohou od soboty 1. července cestující využít snížený letní tarif SC Léto nabízející cestování spoji SC Pendolino během letních měsíců za cenu o 20 % nižší (z tarifu SC).

Všechny větší skupiny cestujících, včetně skupin využívajících přepravu jízdních kol, žádáme o včasné rezervování míst, především pokud cestují v době zvýšených požadavků na přepravu nebo pokud budou cestovat na regionálních tratích, kde jezdí často menší motorové vozy s nižší kapacitou míst, než je obvyklé u spojů na hlavních tratích.

Více informací o výhodném cestování s Českými drahami v létě lze nalézt na adrese www.cd.cz v sekci Cestování vlakem, na bílé informační lince (informace o osobní dopravě a přepravě) na čísle 840 112 113 nebo v zákaznických centrech ČD centrum.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená