FinExpert.e15.cz

Dráhy o velikonočních svátcích posílí vlakové poje

Sváteční dopravu kolem velikonočních svátků posiluje více než 150 mimořádných posilových vozů s téměř 12 tisíci dodatečnými místy k sezení. Více vozů mají rychlíky a spoje InterCity na všech hlavních tazích již od středy 12. dubna a také během víkendu, velikonočního pondělí a úterý 18. dubna.

Všem cestujícím, kteří chtějí pohodlně cestovat, doporučují České dráhy včasnou rezervaci místa v dálkových spojích. Především pak u spojů SC Pendolino s povinnou rezervací místa jezdících po trase Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha. Týká se to zejména pondělních odpoledních a úterních ranních spojů pro návratové cesty z Moravy do Prahy.

Spoje SC Pendolino se staly s největším podílem přepravených cestujících nejvyužívanější formou cestování mezi střední a severní Moravou a Prahou. Jsou provozovány jako spoje s povinou rezervací a může se stát, že z důvodu vysokého zájmu o přepravu nebude možné zajistit těsně před odjezdem rezervaci pro všechny cestující, neboť místa v příslušném spoji mohou být vyprodána.

Rezervace místa doporučujeme také u cest vlaky kategorie R, Ex, IC a EC – a to jako garanci pohodlné přepravy cestujícího se zajištěným místem – a to pro cesty kdekoli na území ČR; případně při cestách do zahraničí.

Velikonoční víkend je možné využít také k turistice a víkendovému cestování vlakem – a to jak v rámci České republiky, tak i například pro výlety do sousední Spolkové republiky Německo. Za tímto účelem je možné využít výhodných slev nabízených ČD – například skupinovou slevu, zpáteční slevu či víkendovou síťovou jízdenku SONE+. (Pozor, neplatí o velikonočním ponděli!)

SONE+ a EURegio do Německa – rodinná jízdenka již od 160 Kč

Nejčastěji využívané jízdenky pro víkendové cestování (sobota nebo neděle) v příhraničních oblastech Německa jsou jízdenky SONE+. Ty platí v rozsáhlých oblastech Saska a Bavorska -  například při cestách do Budyšína, Drážďan či do Řezna. Jízdenka SONE+ pro osobní vlaky stojí 160 Kč a pro rychlíky 360 Kč. Jednu jízdenku může využít až pět osob, z toho může jít maximálně o dvě osoby starší 15 let a tři děti ve věku 6 až 15 let.     

Z Ústí nad Labem, Děčína a Liberce lze do Drážďan a Budyšína cestovat výhodněji osobními vlaky také během týdne (pondělí až pátek). Pro tyto spoje platí jízdenka EURegio. Zpáteční jízdenka z Děčína do Drážďan stojí přibližně 250 Kč a z Liberce do Budyšína přibližně 324 Kč.       

Z Česka do Německa jezdí řada osobních vlaků a několik rychlíků, ve kterých platí jízdenky SONE+ a EURegio. Například mezi Libercem a Drážďany jezdí čtyři přímé spoje a další spojení jsou možná s přestupem v německé Žitavě. Z Děčína do Bad Schandau, kde je přestup na drážďanskou rychlodráhu S-Bahn do Drážďan, jezdí v pracovní dny 4 páry osobních vlaků a o víkendu je to pět párů těchto spojů. Osobní vlaky mezi ČR a SRN jezdí také po regionálních tratích v Krušnohoří, velký počet spojů jezdí mezi Chebem a příhraničními oblastmi Saska a Bavorska. Řada osobních vlaků a také několik rychlíků, ve kterých platí nabídka SONE+, jezdí také na přechodu Domažlice – Furt im Wald.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená