FinExpert.e15.cz

Dow Jones nad 9800 body

Americká ekonomika rostla nejrychleji od roku 1984

Poslední týden v říjnu se americkým akciovým trhům dařilo. Nasdaq Composite posílil o 3,6 % na 1932,21 bodu, následován indexem Dow Jones (+2,3 % na 9801,12 bodu) a indexem S&P 500 (+2,1 % na 1050,71 bodu). V pozitivním teritoriu skončila také bilance za celý měsíc, když si nejvíce na konto připsal Nasdaq Composite +8,1 %, zatímco zbylé dva indexy přidaly 5,7 % (Dow Jones) a 5,5 % (S&P 500).

 

Fed: vše při starém

Minulý týden byl opravdu nabitý. Na úterý bylo naplánováno zasedání americké centrální banky Fed. Verdikt na konec zněl: úrokové sazby zůstanou beze změny na 1 %, tedy více než čtyřicetiletých minimech. Reakce trhu byla pozitivní.

 

Ve čtvrtek statistici ohlašovali údaj o růstu GDP za třetí čtvrtletí. A výsledek mnohé překvapil. Růst o 7,2 % nejenže přebil odhady ve výši 6 %, ale byl dokonce nejvyšší od roku 1984. Hlavním tahounem se stala spotřeba domácností (+6,2 %). Navíc ve stejný den jako GDP se blýsknul i trh práce. Tedy ekonomická data měla jednoznačně býčí náboj. Nicméně počáteční nadšení rychle vyprchalo, investoři se zalekli až moc dobrých čísel, které by mohly vést ke zvýšení úrokových sazeb a Nasdaq nakonec končil čtvrteční obchodování v mírné ztrátě.

 

Z firemní sféry stojí za zmínku reportování polovodičové společnosti Taiwan Semiconductor, která vzkázala, že využití jejích kapacit v průběhu 3Q dosáhlo 98 %, a že by mohla polovodičová branže růst více než se zatím očekávalo. Body tak získal celý polovodičový sektor.

 

Čekání na Cisco

Tento týden nás nemine tradiční várka ekonomických zpráv (trh práce, ISM indexy). Na firemní frontě bude důležité reportování síťaře Cisco Systems, které je naplánována na středu po uzavření trhů. Očekává se zisk 15 centů na akcii při obratu 4,85 mld.

 

Doma: smíšené výsledky

Minulý týden tuzemská burza posílila o 0,52 %, když index PX 50 v pátek uzavíral na hodnotě 636,7. Ze SPADových titulů reportovaly celkem čtyři společnosti. Oba telekomunikační tituly (Český Telecom a České radiokomunikace) dodaly mírně horší výsledky. Neutrální výsledky ohlásila KB a výbornými výsledky se mohl pochlubit ČEZ. Nicméně trh výsledky spíše ignoroval a s výjimkou KB (kde došlo k růstu) kurzy akcií na reportování nereagovaly.

 

 

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená