FinExpert.e15.cz

Dovolenou na slevovém portále vybírejte obezřetně

Dovolenou na slevovém portále vybírejte obezřetně

Češi si nakupování na slevových portálech velmi oblíbili. Tímto způsobem můžete pořídit třeba o 60 % výhodněji dovolenou či sportovní pobyt. Nákupy na slevových portálech však nejsou bez rizika, někdy se zde můžete setkat s podvodnými nabídkami či firmami. Máme pro vás několik rad, jak poznat neseriozní nabídky slev.

Portál si prověřte

Na českém internetu fungují desítky slevových portálů. Mezi nimi najdete jak zavedené a kvalitní weby, tak i mnoho pochybných internetových stránek. Před tím, než nějakou nabídku slev využijete, si proto pečlivě slevový portál prověřte. Seriózní a kvalitní portál je vždy registrovaný v obchodním rejstříku. Tento fakt si můžete ověřit velice snadno. Zvolenou slevovou stránku pečlivě prostudujte a uvedený kontakt na provozovatele s jeho telefonním číslem a emailovou adresou zadejte na www.justice.cz. Do příslušné kolonky případně stačí zadat pouze identifikační číslo obchodníka a na oficiálním serveru českého soudnictví zjistíte vše, co potřebujete. Pokud na slevovém portálu nenaleznete kontakt na provozovatele ani další údaje potřebné pro ověření v obchodním rejstříku, zvolte pro nákup jiný slevový portál.

Požadujte garanci spokojenosti

Každý spolehlivý slevový portál by měl dále nabízet garanci spokojenosti, a to zvláště pokud se jedná o nabídky pobytů. Garance kompenzace ceny by měla být automaticky nabízena ve chvíli, kdy kvalita služeb neodpovídá prezentaci či běžným standardům. Zároveň by se měla garance vztahovat na situaci, kdy nemají lidé z kapacitních důvodů možnost využít slevový kupon v termínu. „Před zakoupením pobytu bych doporučoval pročíst si kompletní nabídku. Na internetu nebo v diskuzi u každé nabídky je možné dohledat recenze daného hotelu. Seriózní portály navíc před spuštěním konkrétní slevu prověřují. Krom toho by u každé nabídky měly být uvedeny kontaktní údaje na recepci, kde je možné si ověřit volné ubytovací kapacity,“ vysvětlil Lukáš Przybylski, obchodní ředitel portálu Slevoteka.cz.

Zjistěte si skutečnou cenu

Častým trikem podvodných portálů či zadavatelů jsou slevy, které ve skutečnosti žádnými slevami nejsou. Pokud tedy na slevovém portálu nakupujete pobyt, ověřte si vždy na webu hotelu, kolik stojí za normálních podmínek.

Pobyt je nejlepší si rezervovat do 14 dnů od zakoupení. Jedná se totiž o reklamační lhůtu, během níž máte nárok na vrácení peněz bez udání důvodu. Právě tímto způsobem lze řešit případ, kdy hotel nemá volné pokoje v termínu, kdy chcete pobyt uskutečnit.

Čtěte mezi řádky

Zájmem slevových portálů je samozřejmě prodat co nejvíce poukazů na slevu. V inzerátech proto nešetří chválou a své nabídky se snaží prezentovat co nejvíce atraktivně. Vždy si však pečlivě pročtěte, co a v jakém rozsahu si vlastně kupujete. Již v titulku nabízeného produktu by mělo být řádně uvedeno, pro kolik osob se poukaz vztahuje. V případě zájezdového pobytu rovněž na kolik dní. Zároveň by měl slevový portál u nabídky uvádět vždy přehledné shrnutí podmínek. Jedná se o konečnou cenu, platnost kuponu, veškeré termíny a možnosti rezervace. „Nezapomeňte si také dobře prostudovat obchodní podmínky konkrétních slevových portálů. V nich můžete nalézt podstatné informace například pro případ reklamace slev," dodává Lukáš Przybylski.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená