FinExpert.e15.cz

Dovolená = slunce a pláž

Které jsou nejoblíbenější země pro trávení dovolené v Evropě?

Slunce, pláže, krajina a příroda, umění, kultura a historie - to jsou společné znaky tří nejoblíbenějších zemí v Evropě, co se dovolené týče: Itálie, Španělska a Francie. Tento závěr vyplynul z reprezentativního dotazování společnosti GfK EURO BUSâ, provedeného ve dvanácti zemích Evropy a v USA.

O takový výsledek se zasloužily různé důvody. Přirozeně tu hraje rozhodující roli klima, zaručené počasí, horké léto se sluncem, pláže a moře. Ale je to též příroda, krajina i umění, kultura a historie dané země, která přitahuje turisty. Touha poznávat země i její obyvatele je dalším důležitým aspektem.

Němce láká sluníčko
Málokoho překvapí, že pro Němce jsou nejlákavějšími zeměmi pro trávení dovolené ty, které se nacházejí na jihu Evropy a kde si mohou užívat horkého slunce. Pokud se jich zeptáte, ve které evropské zemi by nejraději strávili deset dní dovolené, uvádí každý šestý Španělsko a každý osmý Itálii. Asi deset procent Němců by si svou dovolenou rádi užilo v alpské zemi, jakou je Rakousko. Dalšími oblíbenými zeměmi pro trávení dovolené jsou Řecko a Francie, Nizozemsko, Portugalsko, ale též Turecko a Irsko - které ovšem již značně zaostávají za první nejpreferovanější skupinou.

Proč jsou tyto země u Němců tak oblíbené? Více než polovina Němců odpověděla, že je pro ně rozhodující klima, slunce, pláže spolu s přírodou a krajinou. Naproti tomu umění, kultura a historie u nich hrají menší roli než u jiných Evropanů. Typičtí Němci se o dovolené chtějí hlavně zotavit a uvolnit se. Tím se Němci stejně jako Rakušané výrazně liší od evropského průměru.

Občané jiných evropských zemí nemají ani zdaleka tak jasné preference. Pro ně jsou důležité i takové aspekty, jako například milí, přátelští lidé, kultura a gastronomie, zvídavost a také skutečnost, že už tam víckrát pobývali.

Německo - cíl dovolené?
Německo, jako země vhodná pro trávení dovolené je z pohledu Evropanů zařazována do lepšího středu.

Nejvyhledávanější je Německo pro lidi z Ruské federace. V této zemi by pak dovolenou trávil nejraději každý desátý Rus. Ovšem největší přízni se u Rusů těší v procentuálním vyjádření Francie - 15 %. Ruské rekreanty přitahuje do Německa a Francie chuť cestovat, ale i umění, kultura a historie.

Poláci, Portugalci, Američané a Nizozemci dávají Německu rovněž dobré známky, ovšem jako země vhodná pro trávení dovolené, nezískává u žádné z těchto národností nejvyšší ocenění.

Američané mají nejraději Anglii
Zatímco Evropané by převážně trávili dovolenou v Itálii, Francii a Španělsku, dává čtvrtina Američanů přednost Velké Británii. Vadí-li pak někomu počasí na ostrově, jezdí nejraději do Itálie. Třetí příčku na žebříčku nejpopulárnějších zemí pro trávení dovolené pak zaujímají Francie a Německo, ale již se značným odstupem za Británií a Itálií.

Více než polovina Američanů považuje za pozitivní atributy dovolené přírodu a krajinu, umění, kulturu a historii. Podniknou-li pak Američané namáhavou cestu do Evropy, cestují do zemí, které ještě neznají. Klima, slunce a pláže přitom podle očekávání hrají podružnou roli.

Zdroj: GfK

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená