FinExpert.e15.cz

Dohání vás dluhy? Dejte šanci konsolidaci či refinancování

(Inzerce) Máte na krku několik úvěrů či kreditních karet s vyčerpaným limitem a jejich splácení vám pomalu začíná přerůstat přes hlavu? Nebo vás už unavuje každý měsíc hlídat několik termínu splatnosti vašich závazků?
Dohání vás dluhy? Dejte šanci konsolidaci či refinancování
Klepněte pro větší obrázek

Pokud hledáte způsob, jak trochu ulevit rodinnému rozpočtu a udělat si ve financích pořádek, aby se vám klidněji spalo, může pro vás být ideálním řešením sloučení půjček. Jak vlastně sloučení neboli konsolidace funguje?

I když každý ví, že nejlepší půjčka je žádná půjčka, někdy se zkrátka mohou vyskytnout nepředvídatelné situace, které si vyžádají finanční injekci v podobě úvěru. Murphyho zákony totiž fungují zcela neomylně, a tak pohromy často jako naschvál přicházejí ve skupince - když se vám rozbije auto, vzápětí vypoví službu pračka a po ní následuje ještě televize vyzkratovaná bouřkou. Úvěr vám v takové situaci dokáže vytrhnout trn z paty.

Pokud vám půjčky, splátky úvěrů či kreditních karet významně zasahují do výdajů do té míry, že každý měsíc s napětím očekáváte, jestli vůbec finančně „vyjdete“, pak by vám konsolidace půjček mohla pořádně usnadnit život a uklidnit pocuchané nervy. Situace, kdy vás dluhy začnou dohánět, totiž není ani trochu příjemná.

Díky konsolidaci si můžete oddechnout

Ideálním kandidátem na konsolidaci neboli sloučení úvěrů je tedy ten, kdo splácí více úvěrů zároveň. Sloučení půjček funguje tak, že banka nebo nebankovní instituce, u níž o konsolidaci požádáte, sečte a zaplatí vaše závazky vůči jiným společnostem. Dluhů se pochopitelně nezbavíte, ale místo několika půjček budete splácet pouze jeden nový úvěr. Konsolidace vám pomůže dosáhnout citelného snížení měsíční plátky a budete se díky ní snáze orientovat ve vlastních financích.

Banky nabízejí sloučení klasických spotřebitelských úvěrů, ale i splátek kreditních karet či minusových hodnot na kontokorentním účtu. Pro kreditky a kontokorenty jsou charakteristické vysoké úroky, které konsolidace dokáže srazit na příjemnější hodnoty.

Abychom nevyjmenovávali jen pozitiva, je třeba zmínit, že se s konsolidací zpravidla pojí prodloužení doby splácení, s nímž narůstá i částka, kterou bance přeplatíte. Pokud vám ale primárně jde o snížení měsíčních výdajů na únosnou mez, pak je pro vás sloučení půjček ideálním řešením.

Dejte sbohem vysokým úrokům

Máte-li jen jeden úvěr, který ale splácíte už několikátým rokem, možná by se vám vyplatilo porozhlédnout se po výhodném refinancování půjček. Nabídka finančních produktů se totiž neustále proměňuje, a tak se na trhu mohla v mezičase objevit nabídka, která vaši stávající úrokovou hravě „strčí do kapsy“. Půjčku zkrátka převedete do banky, která vám nabídne výhodnější podmínky.

A jaké jsou přednosti refinancování? Díky převedení do jiné banky můžete získat nižší úrokovou sazbu, výhodnější podmínky splácení nebo půjčku dříve splatit. Kromě toho dokonce můžete dosáhnout také snížení splátek. A to už stojí za vyzkoušení, no ne?

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená