FinExpert.e15.cz

Dobré výsledky, ale…

Investoři využili minulý týden k vybírání zisků

Minulý týden začal velmi optimisticky. Hlavní hráči na trhu ocenili dobré výsledky řady zvučných jmen. Tradiční sektor potěšilo reportování Citigroup či 3M, zatímco technologické akcie těžily z výsledků od Texas Instruments a Lexmarku. V úterý tak Nasdaq Composite uzavíral nad 1940 body, když si během dvou dnů připsal téměř 30 bodů. Tím ovšem růst skončil a nálada se obrátila. Výsledkem byl ztrátový týden pro všechny tři hlavní indexy: Dow Jones (-1,4 % na 9582,46 bodu), Nasdaq Composite (-2,4 % na 1865,59 bodu) a S&P 500 (-1 % na 1028,91 bodu).

Přitom ne všechny přicházející informace byly negativní, nicméně se opakovala situace z minulých týdnů, kdy investoři jsou hodně nároční a zpráva o tom, že společnost „jen“ splnila odhady analytiků je synonymum pro prodejní pokyn.

Amazon a Microsoft
Tak např. internetový prodejce Amazon lehce přebil odhady, když za 3Q vytvořil pro forma zisk 11 centů na akcii při obratu 1,13 mld. USD (meziroční růst +33 %). Také výhledy nebyly špatné, ovšem investoři chtěli slyšet víc, a proto poslali akcie o téměř 10 % dolů.

V podobném duchu se neslo i hlášení softwarové jedničky Microsoft. Zisk za fiskální 1Q činil 30 centů na akcii při obratu 8,22 mld. USD (meziroční růst +6 %), oba údaje byly lehce nad kalkulacemi analytiků. Také probíhající kvartál má být dobrý, bohužel Microsoft trošku zaskočil výhledem na celý fiskální rok 2004, který je lehce pod odhady analytiků. Každopádně zrovna Microsoft bývá u svých predikcí velmi konzervativní, takže se může stát, že nakonec odhady přebije. Ovšem to minulý týden spekulanty nezajímalo a akcie Microsoftu v reakci na reportování ztratily skoro 8 %.

Ani tento týden nebude o kurzotvorné informace nouze. Bojovat se bude na všech hlavních frontách. Kromě dalších firemních reportů se čeká na důležitá data z ekonomiky (GDP za 3Q, spotřebitelská důvěra apod.) a v neposlední řadě investoři budou sledovat úterní zasedání americké centrální banky. 

Doma: Taky pokles
Po růstu přichází korekce. Tato poučka platila minulý týden i na tuzemské burze. Po předminulém týdnu, kdy index PX 50 vystřelil o 4 %, zaznamenal ztrátu 2,8 % a v pátek uzavíral na 633,4 bodech. Prodeje zachvátily burzu zejména ve středu, kdy ČEZ, KB a Český Telecom ztratily kolem 4 %, ČEZ se tak dostal pod 140 Kč a KB pod 2500 Kč.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená