FinExpert.e15.cz

Do Česka přichází další pojišťovna, která pojistí schopnost splácet

Přední světová pojišťovna Genworth Financial Inc. (NYSE: GNW) oznámila svůj vstup na český trh. Prvním produktem, který společnost u nás nabídne, bude pojištění schopnosti splácet finanční závazky (Payment Protection Insurance, PPI).

Pojištění schopnosti splácet pomáhá klientům dostát svým závazkům při splácení větších finančních závazků, jako jsou například hypotéky, osobní půjčky, úvěry z kreditních karet, a to v případě, že pojištěnce postihne nešťastná událost v podobě nemoci, ztráty zaměstnání, dočasné neschopnosti pracovat, trvalé invalidity nebo dokonce smrti.

Ředitelem české pobočky v Praze bude jmenován Petr Krejčí. Nová pobočka získala 7. dubna 2005 licenci od Britského úřadu pro finanční služby a 27. dubna 2005 od Státního dohledu nad pojišťovnictvím a penzijními fondy při Ministerstvu financí. Společnost Genworth Financial plánuje přípravu produktů PPI pro vybrané přední finanční instituce počátkem roku 2006.

Angel Mas, viceprezident Genworth Financial  uvedl, že český trh je pro pojišťovnu velice zajímavý, neboť vykazuje stálý růst v oblasti spotřebitelských půjček. Do České republiky tak GF přichází krátce poté, co zahájila činnost v Polsku, přičemž oba tyto kroky jsou součástí její expanzní strategie pro střední a východní Evropu. GF chce navázat úzké vztahy s místními finančními institucemi a nabídnout jim řízení rizik v souladu s platnými nařízeními a bohaté zkušenosti v oblasti kontroly, které jim pomohou k dalšímu růstu a rozvoji.

Produkty v oblasti pojištění schopnosti splácet rovněž pomáhají finančním institucím lépe spravovat rezervy a kapitálové potřeby, neboť snižují četnost a závažnost delikvence v půjčkovém portfoliu. Slouží jako dodatečný zdroj příjmů a stejně tak jako marketingový nástroj, který rozšiřuje a odlišuje základní nabídku půjček. Produkty jsou distribuovány napříč finančními institucemi a jejich příbuznými pojišťovnami.

Společnost Genworth Financial je světovým leaderem v oblasti pojištění schopnosti splácet, na trhu je již přes třicet let a v současnosti působí v 17 zemích světa. Genworth Financial je také významným poskytovatelem pojištění hypotečních úvěrů v Evropě, a prostřednictvím pojištění hypoték s nízkou akontací přispívá k nárůstu počtu bytů a domů v osobních vlastnictví. V roce 2004 společnost vykázala aktiva v celkové výši téměř 104 miliardy amerických dolarů a její příjmy přesahují 10,2 miliardy amerických dolarů. Dceřiné společnosti Genworth Financial ve Spojených státech, které se zaměřují na poskytování životního pojištění, ohodnotila agentura A.M. Best známkou A+ (vynikající), Moody’s známkou Aa3 (výborný) a Standard & Poor’ and Fitch AA-(velmi dobrý).

Společnost Genworth Financial (NYSE: GNW) je předním pojišťovacím holdingem, poskytujícím služby pojištění v oblasti zajištění životního standardu, penzijního pojištění, pojištění investic a hypoték. Působí ve 24 zemích, včetně Spojených států, Kanady, Austrálie, Velké Británie a další desítky evropských zemí. Své služby poskytuje více než 15 milionům klientů a celosvětově zaměstnává na 6 800 lidí. Více informací získáte na internetové stránce http://www.genworth.com

Konkurence je vítaná

Na poli pojištění splátek je konkurence britské pojišťovny vítaná. Na tuto oblast se u nás specializuje jen POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA, a.s., která je součástí francouzské skupiny BNP Paribas. Byla to první pojišťovna, která s tímto pojištěním vstoupila na český trh. Můžeme se tak možná dočkat snížení sazeb pojistného a rozšíření dalších služeb.


 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená