FinExpert.e15.cz

DIRECT POJIŠŤOVNA: Pojišťovna již získala více než 17 000 motoristů

DIRECT Pojišťovna, a.s., která vstoupila na český trh v polovině května 2007, měla k 31. 12. 2007 celkem 10.112 účinných smluv. K dnešnímu dni již dokonce počet účinných smluv přesáhl 17.000. Výše hrubého předepsaného pojistného za rok 2007 činila 26.456 tis. Kč (dle českých účetních standardů). DIRECT Pojišťovna tak potvrzuje, že přímý model prodeje pojištění čeká i v České republice velká budoucnost.

Zdenka Pelikánová, generální ředitelka DIRECT Pojišťovny, komentuje úspěšný rok slovy: „Naše výsledky jednoznačně ukazují potenciál přímého prodeje v České republice. V dnešní uspěchané době chtějí lidé šetřit svůj čas, a proto si stále častěji sjednávají svá pojištění přes internet či po telefonu. Kromě času navíc ušetří i peníze, a to díky tomu, že v ceně pojistného nejsou započteny žádné zprostředkovatelské provizeani náklady na pobočkovou síť. Ve Velké Británii se dnes přes přímé prodejní kanály prodává více než 50 % veškerého autopojištění. Vývoj v České republice tento trend potvrzuje. Ve srovnání s loňským rokem očekáváme letos více než pětinásobek nových smluv.“

Dosavadní výsledky DIRECT Pojišťovny jsou důkazem měnícího se přístupu českých řidičů k pojištění vozidel. Potvrzují to také výzkumy agentury STEM/MARK, z nichž vyplývá, že již každý druhý český motorista by ke sjednání nové pojistky využil přímé prodejní kanály (tj. sjednání pojištění přes telefon nebo internet). Zájem o pojištění přes internet přitom již v dnešní době tolik nezávisí na věku či pohlaví. Například mezi motoristy ve věku 51 – 60 let upřednostňuje tento způsob sjednání pojištění každý třetí.

„Více než 70 % motoristů patří mezi aktivní uživatele internetu. Přímé prodejní kanály v současnosti využívá více než 10 % řidičů,“ podotýká Zdenka Pelikánová.

Měnícího se přístupu českých motoristů chce DIRECT Pojišťovna maximálně využít. Díky nápadité reklamní kampani ji u nás zná již každý druhý řidič (zdroj: STEM/MARK, DIRECT Awareness Tracking, únor 2008). U motoristů však ambiciózní plány DIRECT Pojišťovny zdaleka nekončí.

Český trh má velký potenciál, který hodláme využít. Pojištění motorových vozidel je jen začátek, v budoucnu nabídneme také další pojistné produkty vhodné pro přímý model prodeje. Chceme být jedničkou na českém trhu přímého pojištění,“ prozrazuje dlouhodobou vizi společnosti Zdenka Pelikánová.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená