FinExpert.e15.cz

Díky systému OptimUser získáte přehled nad aktivitami zaměstnanců

Brno, 22. dubna 2014

Důvodů proč monitorovat aktivity zaměstnanců je mnoho – od pouhého ověření stavu pracovní morálky až po zvýšení efektivity práce. Vyvstává ale otázka „jak monitorovat“. Zvlášť pro malé a střední firmy je nabídka speciálních softwarů velmi omezená. Díru na trhu se nyní chystá vyplnit firma SODATSW se svým šikovným softwarem OptimUser – monitorovacím systémem určeným pro firmy či oddělení se sítí do 25 počítačů.  

Máte přehled, co se děje ve vaší firmě, když zrovna nejste přítomni? Kladně odpoví s jistotou asi málokdo. Statistiky* mluví jasně, zaměstnanci tráví až 12 % času mimopracovní aktivitou. „V prosinci jsou na tom zaměstnanci s pracovní morálkou ještě hůř. V tomto období věnují soukromým aktivitám běžně až třetinu času, nejčastěji vybírají vánoční dárky. Dalším rizikovým obdobím jsou velké sportovní akce, kdy zaměstnanci sledují online přenosy. Celoročně představují velké riziko sociální sítě,“ vyjmenovává největší lákadla pro zaměstnance Roman Rous, výkonný ředitel společnosti SODATSW.

Řešení pro malé a střední firmy nabízí OptimUser

Kolik stojí „Facebook“ a surfování? Pokud 12% ztrátu času vyčíslíme u firmy o 50 zaměstnancích, dostáváme se na úctyhodných 2,4 milionů korun**. „Řešení nabízí monitorovací systém OptimUser. V průměru se nepracovní aktivita při sledování zaměstnance snižuje až o 80 %,“ říká Roman Rous a dále vysvětluje: „Díky systému OptimUser získá zaměstnavatel přehled, zda je pracovní čas využit efektivně, navíc i samotní zaměstnanci mohou monitoring uvítat, už jen z důvodu efektivity vlastní práce – odpadnou přesčasy či „nošení“ práce domů.“ 

OptimUser nabízí využití i k monitoringu vlastní efektivity práce, což jistě ocení podnikatelé. Díky systému tak můžete například vysledovat, co vás nejčastěji odvádí od práce či v kterou denní dobu jste nejvýkonnější. 

Instalaci zvládnete sami

Při vzniku nového monitorovacího programu OptimUser se vývojáři společnosti SODATSW snažili maximálně vyjít vstříc zákazníkům. „Cílem bylo přijít na trh s jednoduchým, zato efektivním řešením v oblasti monitoringu zaměstnanců pro menší a střední firmy. OptimUser je tak jediný produkt na našem trhu, který poskytne přesnou informaci o stavu pracovní morálky ve vaší firmě, který dokážete nainstalovat, nastavit a vyhodnotit úplně sami – kouknete a na první pohled vidíte, jestli máte ve firmě problém či je vše v pořádku,“ říká Roman Rous. 

SODATSW dává navíc před samotnou koupí možnost vyzkoušet si OptimUser v praxi. „Trial verze nabízí možnost si po dobu sedmi dnů a až na třech počítačích ověřit, že systém opravdu funguje,“ uzavírá Roman Rous.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená