FinExpert.e15.cz

DHL: V roce 2007 vziknou tři nová překladiště z deseti

Společnost DHL a PPL postaví v roce 2007 tři nová překladiště z celkových deseti, které by měly být postaveny v průběhu tří let.

Společnost DHL Express (Czech Republic) s.r.o., přední světový poskytovatel expresních a logistických služeb, chce v roce 2007 postavit v České republice tři nové moderní terminály. Výstavba terminálů je součástí rozsáhlého projektu – celkové integrace terminálové a distribuční sítě společností DHL a PPL v České republice. Celkové náklady projektu dosáhnou téměř jedné miliardy korun. V první etapě nové terminály vzniknou v Plzni, Teplicích a Hradci Králové. V dubnu tohoto roku bude zároveň otevřeno první modernizované překladiště v Českých Budějovicích.

Smyslem projektu je reagovat především na stále  rostoucí   objemy  přeprav a nutnost  trvale zvyšovat kvalitu služeb pro své zákazníky. Cílem je navíc v průběhu následujících tří let  vytvořit páteřní síť 10 hlavních terminálů, které budou základem  moderního  distribučního systému. Nová překladiště mají ještě vyrůst například v Ostravě, Olomouci  a v Praze. DHL si od změn dále slibuje větší konkurenceschopnost díky optimalizaci distribuce zásilek, rozšíření nabídky produktů a služeb pro klienty, včetně modernizace zařízení.
 
Restrukturalizace terminálové a distribuční sítě je součástí globálního procesu integrace  a budování nové DHL poté, co vlastník DHL skupina Deutsche Post World Net, celosvětově sloučil v roce 2003 společnosti Danzas, Deutsche Post Euro Express a DHL. Stavba nových terminálů je střednědobým plánem a v tuto chvíli úzce souvisí také s akvizicí PPL, ke které došlo na konci roku 2005, kdy se PPL stala součástí skupiny Deutsche Post World Net.

V současné době čítá síť DHL celkem 54 poboček. Do budoucna společnost plánuje zachování specializovaných pracovišť, externích skladů nebo recepcí.  Nová terminálová síť je projektována v souladu se standardy vlastníka společnosti DHL, skupiny Deutsche Post World Net.

Samozřejmostí je nejmodernější vybavení kanceláří a skladů včetně třídících linek a důraz je kladen i na bezpečnost – veškeré objekty disponují kamerovými  a vstupními systémy.

„Proces přestavby sítě DHL byl zahájen v polovině roku 2006 vypsáním několika výběrových řízení na výstavbu a rekonstrukci prvních terminálů v Čechách. Kompletní dokončení projektu nové sítě DHL v ČR postavené na deseti základních terminálových pilířích a několika dalších servisních střediscích se předpokládá v letech 2008-2009,“ řekl Dušan Zavadil, projektový manažer společnosti DHL Express (Czech Republic) s.r.o.

„Proces restrukturalizace pobočkové sítě uskutečňujeme s cílem harmonizovat všechny naše produkty a služby tak, aby DHL mohla svým zákazníkům nabídnout nejmodernější a komplexní řešení jejich potřeb se stále se zvyšujícími nároky na objemy i kvalitu přepravy.  Pevně věřím, že tento projekt, který bude zároveň další významnou investicí DHL v ČR, povede k upevnění pozice naší společnosti na českém logistickém  trhu,“ uvedl Jiří Stojar, generální ředitel DHL Express (Czech Republic) s.r.o.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená