FinExpert.e15.cz

DHL v Hongkongu investuje 760 milionů korun

Zkvalitní tím svá zařízení a posílí provozní kapacity. Celkové investice DHL v Číně se tak zvýší na téměř 22 miliardy korun.

Společnost DHL, přední světový poskytovatel expresních a logistických služeb, oznámila významný investiční projekt v Hongkongu. Investice se týká otevření nového třídícího centra  v South Kowloon, které navýší kapacitu DHL Express v této oblasti o zhruba 20 %. DHL zároveň do tohoto zařízení plánuje přestěhovat významnou část své administrativy, což povede k dalším úsporám a zvýší provozní synergie.  Investice ve výši 760 milionů korun (35 milionů USD) využívá zejména trvalého ekonomického růstu tohoto regionu.

Scott Price, prezident DHL Express pro oblast Asie – Pacifik, uvedl: „Velmi nás těší, že můžeme začátek roku 2007 oslavit tímto mimořádným krokem. Společnost DHL Express Hongkong jednoznačně zužitkovala silný růst Číny i dynamiku dalších ekonomik v regionu a zakončila rok 2006 dvouciferným růstem, a to již pátý rok v řadě.  Plánovaná investice je součástí našeho závazku investovat zhruba 22 miliard korun (1 miliardy USD)  do  oblasti Velké Číny a vylepšit naše služby v tomto regionu. 

Tento investiční program zvyšuje celkovou částku investovanou firmou DHL v Hongkongu na 14 miliard korun (645 milionů USD), které zahrnují zhruba 4, 5 miliardy korun (210 milionů USD) do Centrálního asijského třídícího centra (tzv. superhubu), akvizici  Air Hongkong a investice do dalších servisních středisek a kancelářských zařízení. Pozice Hongkongu jako klíčového centra DHL sítě v Asii byla dále upevněna investicí do společnosti Air Hong Kong ve výši 8, 5 miliardy korun (400 milionů USD) a zřízením společného podniku  s  Cathay Pacific, který zajišťuje  letecké spojení z celé oblasti Asie – Pacifik do Hongkongu coby centrálního třídícího a distribučního centra.


„Nové centrum s názvem Kowloon South Service Centre rozšíří třídící a manipulační kapacitu DHL v Hongkongu a doplní dvě dosavadní třídící střediska, která jsou již plně vytížena. Středisko Kowloon South Service Centre bude otevřeno do druhého čtvrtletí roku 2007,” dodal Scott Price.

DHL Express nyní provozuje dvě třídící a manipulační centra  – Kowloon Central Service Centre v Cheung Sha Wanu a Kowloon West Service Centre v Tsuen Wanu. Třídící a manipulační střediska DHL v celodenním provozu třídí a rozesílají dovezené zásilky pro doručení místním adresátům a konsolidují vyzvednuté zásilky, které jsou pak odesílány do Centrálního asijského třídícího centra na hongkongském mezinárodním letišti. Odtud jsou pak zásilky přepravovány mezi zeměmi i kontinenty, a to speciálními nákladními letadly DHL nebo komerčními lety jiných leteckých přepravců. Otevřením nového střediska se třídící kapacita DHL zvýší až na 45 500 zásilek denně.

Po otevření třídícího centra do něj přestěhuje DHL ve 4. čtvrtletí roku 2007 i většinu svého administrativního personálu, který zatím působí na dvou jiných místech v Hongkongu. Přestěhování se dotkne celkem 800 zaměstnanců.

K dalšímu zásadnímu navýšení expresní přepravní kapacity DHL v této oblasti dojde po rozšíření Centrálního asijského třídícího centra na hongkongském mezinárodním letišti v druhé polovině roku 2007.  Podle plánů DHL bude toto centrum – které je již nyní největším třídícím centrem DHL v Asii -  plně funkční v roce 2008 a jeho kapacita se zvýší na zhruba 40 milionů leteckých zásilek ročně. 

„V minulých dvou letech byl průměrný meziroční nárůst objemů zhruba 20 %. Stávající kapacita přes 150 tisíc tun v roce 2006 představuje zhruba o 15 % více, než kolik činil náš dřívější odhad.  Vývoj přepravovaných leteckých objemů jasně potvrzuje správnost plánů DHL a směrování investic do regionu Hongkongu. Věříme, že jsme i my tímto přispěli k jeho rozvoji coby klíčové tepny regionálního obchodu. Máme radost z faktu, že k rozšíření Centrálního asijského třídícího centra DHL dojde o 6 let dříve, než se původně plánovalo,“ řekl Price a dodává: 

„DHL v Asii systematicky rozvíjí svoje služby tak, abychom dokázali reagovat na stále rostoucí náročnost požadavků našich klientů v tomto regionu. Náš úspěch stavíme a chcem stavět na budování dlouhodobých vztahů se zákazníky. Jejich úspěch vidíme jako  jeden z nejdůležitějších faktorů, který rozhoduje o našem dlouhodobém postavení a  prvenství na trhu. Je pro nás proto nesmírně důležité do každého aspektu spolupráce promítnout dvě klíčové charakteristiky, kterými je DHL jedinečná – osobní přístup a individuální řešení pro každého klienta.“

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená