FinExpert.e15.cz

DHL: Stavba evropského centra v Lipsku je na půli cesty

Stavba na letišti v Lipsku/Halle pokračuje rychlým tempem, bude instalována třídicí technologie v ceně 70 miliónů eur. Společnost DHL rozšiřuje na letišti v Lipsku/Halle meziměstské služby

Polovina projektu stavby na jednom z největších stavenišť v Evropě je za námi: výstavba evropského centra DHL byla zahájena na začátku roku 2006 a probíhá rychle, přesně podle časového plánu. Klaus Zumwinkel, předseda správní rady Deutsche Post World Net, informoval německou kancléřku Angelu Merkelovou, spolkového ministra dopravy Wolfganga Tiefenseeho a saského premiéra Georga Milbrandta během úterní návštěvy staveniště o postupu prací na projektu a oslavil uzavření poloviny projektu s osobnostmi ze světa politiky, obchodu, umění, kultury a médií, ale i se zaměstnanci.

„Centrum v Lipsku/Halle bude základním kamenem naší společnosti. Společně s asijským Hongkongem a americkým Wilmingtonem půjde o jedno ze tří nejdůležitějších přepravních center v rámci celosvětové sítě společnosti DHL,“ řekl Zumwinkel. Společnost DHL plánuje v tomto centru do roku 2012 vytvoření 3.500 pracovních míst. Podle dosavadních zkušeností vytvoří ostatní společnosti a poskytovatelé služeb v tomto regionu díky tomuto projektu dalších 7.000 pracovních míst. Zumwinkel prohlásil: „Otevřením tohoto důležitého centra a investicí ve výši asi 300 miliónů eur činíme zásadní krok pro podporu nových německých států a celého Německa jako místa pro obchod.“

Zaměstnanci a technologie

O práci v centru DHL již zažádalo téměř 40.000 lidí. Najato bylo zatím celkem 330 nových pracovníků, z nichž 200 právě prochází odborným školením. V budovaném centru, jehož konstrukční práce byly již téměř dokončeny, nyní pracuje celkem 400 zaměstnanců DHL. Součástí centra je distribuční středisko o rozloze 48.000 m2 a hangár o rozloze zhruba 23 000 m2. Instalace provozních zařízení začne podle harmonogramu již brzy. V následujících měsících namontuje nizozemská společnost Vanderlande nejnovější třídicí technologii v hodnotě přes 70 miliónů eur.

Třídicí systém má dva mimořádné znaky: funkčnost a velikost. 400 m dlouhým expedičním centrem povedou 4 vrstvené třídicí systémy. Toto zařízení bude největší svého druhu v Německu a automaticky roztřídí až 60.000 zásilek za hodinu. Konečnému investičnímu rozhodnutí předcházela vícestupňová veřejná soutěž s téměř 50 účastníky.

Další letecké destinace: Kodaň a Bergamo

S postupující výstavbou společnost DHL znovu rozšiřuje své letecké aktivity na letišti Lipsko/Halle. Současné trasy do Bruselu, Kolína/Bonnu, Varšavy, Katovic, Norimberku, Gdaňsku, Ostravy, Prahy a East Midlands v Anglii byly dne 9. října 2006 rozšířeny o Kyjev. 30. října 2006 budou přidány jako expediční letiště dánská Kodaň a Bergamo na severu Itálie. Poté bude letiště ve středním Německu využívat od pondělí do pátku celkem 12 letadel společnosti DHL. Kromě turbovrtulových letadel se společnost DHL velmi spoléhá na nákladní stroje  Boeing 757. Tento letoun je o 77 % tišší než jeho předchůdce, využívá o 20 % méně paliva na jednu tunu a výrazně snižuje emise CO2. Na konci letošního října bude každodenně přepraveno 150 tun nákladu.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená